Adobe Flash Player 10.3-problem ze ściągnięciem

(Szachmistrz4) #1

mógłby mi ktoś pomóc?

otóż nie mogę pobrać tej nowej wersji adobe flash player, bo wyskakuje mi komunikat, że ,,nie można zainstalować tego programu, ponieważ istniejąca wersja może być w użyciu. zamknij wszystkie aplikacje używające progeamu flash player i spróbój ponownie." zrobiłem tak i nic to nie dało.

Nawet odinstalowałem Adobe Reader, i mimo to mam ten sam problem.

Z góry dzięki za pomoc.

(Pawko86) #2

Menadżer Zadań( CTR+ALT+DEL) sprawdź czy nie masz jakiejś przeglądarki otwartej w procesach lub innego programu korzystającego z Flasha, ściągnij Flasha z stąd wersja dla IE i inne przeglądarki

(sdar) #3

Orlando15 , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

(Dimatheus) #4

Hej,

Jeśli przez dłuższy czas nie aktualizowałeś Flash'a to aktualizacja do nowszej wersji może kończyć się błędem. Dlatego najlepiej odinstaluj wtyczki przez aplet Dodaj/Usuń programy lub Programy i funkcje (w zależności od tego, z jakiego systemu korzystasz), a dopiero później instaluj nowe wersje. Najlepiej odinstaluj - jeśli posiadasz - wtyczki dla wszystkich przeglądarek - dla IE wtyczka ma nazwę z końcówką ActiveX; inne przeglądarki końcówkę Plugin.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Szachmistrz4) #5

Masz na myśli program Aplet Global Menu Bar do usunięcia wtyczek?

A tak wogóle to ta wersja adobe flash działa tylko w przeglądarkach 32 bitowych. Wiecie może jak sprawdzić czy moja przeglądarka jest 32 czy 64 bitowa?

(Dimatheus) #6

Hej,

Nie, po prostu aplet Dodaj/Usuń programy z panelu sterowania.

Większość przeglądarek jest 32-bitowych, więc plug-in'y też takie są. Zresztą przeglądarkę w wersji 64-bitowej uruchomisz tylko i wyłącznie na systemie 64-bitowym. A Ty z jakiego dokładnie systemu korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Szachmistrz4) #7

Próbowałem usunąć wtyczki przez aplet, ale nie mogę odinstalować wtyczki z końcówką Activex. Pojawia się komunikat że:

,,Instalator automatycznie przejdzie dalej po zamknięciu tych aplikacji wywołujących konflikty:

*brccmctl"

Co z tym zrobić?

(Dimatheus) #8

Hej,

Z informacji znalezionych w internecie wynika, że proces ten, to monitor konfigurujący pracę drukarki Brother - prawdopodobnie korzysta on z Flash'a w interfejsie. Można więc spróbować dwóch rozwiązań:

:idea: wyłączyć wspomniany monitor - podejrzewam, że posiada on ikonkę w tray'u; ewentualnie wyłączyć proces poprzez menadżer zadań,

:idea: uruchomić komputer w trybie awaryjnym i z tego poziomu usunąć plugin. W trybie awaryjnym oprogramowanie do drukarki nie powinno się uruchamiać automatycznie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Szachmistrz4) #9

jeżeli wyłączę ten monitor brccmctl, akurat znalazłem go w program files na dysku C, to może to pogorszyć pracę drukarki brother albo nawet uniemożliwić dalsze drukowanie?

(underface) #10

wejdz na stronkę www.ninite.com wybierz flashplayera i sciągnij instalator

zamknij wszystkie przeglądarki/procesy przegladarek i wlacz pobrany instalator

(Dimatheus) #11

Hej,

Przede wszystkim masz go wyłączyć poprzez menadżera zadań - powinien być widoczny w procesach.

Może tak się stać. Ale chodzi o to, by wyłączyć proces tylko na czas aktualizacji. Czyli wyłączasz proces, odinstalowujesz Flash'a, instalujesz najnowszą wersję, a później restartujesz system. Po restarcie proces na pewno uruchomi się automatycznie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Szachmistrz4) #12

Niestety nie ma jego ikonki w trayu. W menedżerze zadań w procesach też go nie widzę, chyba że skrót do tego procesu brccmctl to może jest BrMfcMon.exe, ale nie jestem pewien czy to jest to.

(Dimatheus) #13

Hej,

Ale o tray'u to ja chyba nic nie pisałem. :slight_smile:

Musi być - przecież inaczej deinstalator nie krzyczałby, że proces wykorzystuje plugin.

Nie, nie - nazwa musi być dokładnie taka sama. Jeśli masz problem ze znalezieniem, posłuż się programem Process Explorer - to ulepszona wersja menadżera zadań. Dzięki niemu powinieneś łatwiej znaleźć i wyłączyć wspomniany proces. Ewentualnie jeśli nie będzie go w procesach, zawsze istnieje możliwość, że działa jako usługa. Wtedy czasowo wyłączymy go z poziomu konsoli usług.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Szachmistrz4) #14

Zrobiłem jak radziłeś, Dimatheus.

Wyłączyłem ten proces przez Process Explorer, i mimo to pojawia się komunikat: nie można zainstalować tego programu, ponieważ istniejąca wersja może być w użyciu

ściągnąłem również se strony poleconej przez Underface, instalator do flasha, ale nie da się zainstalować, jest status: ,,skipped,program running/locked

Ne mam już pojęcia co z tym zrobić, może znacie jakieś jeszcze hakerskie sztuczki? :slight_smile:

(Sosei26217) #15

w Process Explorer zapisz log >> file->save as i w TXT zapisz, potem skopiuj na wklej.org i link daj tutaj.

Musi coś jeszcze siedzieć, co używa flash'a :slight_smile:

(Szachmistrz4) #16

podaję link na wklej.org:

http://wklej.org/id/553677/

(Sosei26217) #17

zamknij:

essvr.exe

StarWindServiceAE.exe

pptd40nt.exe

tsnp2std.exe

vsnp2std.exe

Amoumain.exe

SweetIM.exe

BrMfcWnd.exe

BrMfcMon.exe

NkbMonitor.exe

i do tego zamknij gadu-gadu.

instalujesz flash playera (teraz na pewno zadziała), a następnie restart [po restarcie oczywiście wszystkie procesy powrócą].

(Szachmistrz4) #18

W końcu udało mi się pobrać flasha. Dziękuję wszystkim za pomocne rady i wskazówki. :smiley:

(Dimatheus) #19

Hej,

Gdyby w przyszłości pojawiły się problemy z aktualizacją Flash'a należy powtórzyć kroki, o których pisał TheSosei. Aczkolwiek nie jest konieczne wyłączanie wszystkich procesów podanych przez niego - na pewno Amoumain.exe (oprogramowanie sterownika myszek A4 Tech) i NkbMonitor.exe nie korzystają z Flash'a. Zaś Gadu-Gadu czy procesy BrMfcWnd.exe oraz BrMfcMon.exe korzystają na pewno. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus