Adobe Flash Player 10.3-problem ze ściągnięciem

mógłby mi ktoś pomóc?

otóż nie mogę pobrać tej nowej wersji adobe flash player, bo wyskakuje mi komunikat, że ,nie można zainstalować tego programu, ponieważ istniejąca wersja może być w użyciu. zamknij wszystkie aplikacje używające progeamu flash player i spróbój ponownie." zrobiłem tak i nic to nie dało.

Nawet odinstalowałem Adobe Reader, i mimo to mam ten sam problem.

Z góry dzięki za pomoc.

Menadżer Zadań( CTR+ALT+DEL) sprawdź czy nie masz jakiejś przeglądarki otwartej w procesach lub innego programu korzystającego z Flasha, ściągnij Flasha z stąd wersja dla IE i inne przeglądarki

Orlando15 , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Hej,

Jeśli przez dłuższy czas nie aktualizowałeś Flash’a to aktualizacja do nowszej wersji może kończyć się błędem. Dlatego najlepiej odinstaluj wtyczki przez aplet Dodaj/Usuń programy lub Programy i funkcje (w zależności od tego, z jakiego systemu korzystasz), a dopiero później instaluj nowe wersje. Najlepiej odinstaluj - jeśli posiadasz - wtyczki dla wszystkich przeglądarek - dla IE wtyczka ma nazwę z końcówką ActiveX; inne przeglądarki końcówkę Plugin.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Masz na myśli program Aplet Global Menu Bar do usunięcia wtyczek?

A tak wogóle to ta wersja adobe flash działa tylko w przeglądarkach 32 bitowych. Wiecie może jak sprawdzić czy moja przeglądarka jest 32 czy 64 bitowa?

Hej,

Nie, po prostu aplet Dodaj/Usuń programy z panelu sterowania.

Większość przeglądarek jest 32-bitowych, więc plug-in’y też takie są. Zresztą przeglądarkę w wersji 64-bitowej uruchomisz tylko i wyłącznie na systemie 64-bitowym. A Ty z jakiego dokładnie systemu korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Próbowałem usunąć wtyczki przez aplet, ale nie mogę odinstalować wtyczki z końcówką Activex. Pojawia się komunikat że:

,Instalator automatycznie przejdzie dalej po zamknięciu tych aplikacji wywołujących konflikty:

*brccmctl"

Co z tym zrobić?

Hej,

Z informacji znalezionych w internecie wynika, że proces ten, to monitor konfigurujący pracę drukarki Brother - prawdopodobnie korzysta on z Flash’a w interfejsie. Można więc spróbować dwóch rozwiązań:

:idea: wyłączyć wspomniany monitor - podejrzewam, że posiada on ikonkę w tray’u; ewentualnie wyłączyć proces poprzez menadżer zadań,

:idea: uruchomić komputer w trybie awaryjnym i z tego poziomu usunąć plugin. W trybie awaryjnym oprogramowanie do drukarki nie powinno się uruchamiać automatycznie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

jeżeli wyłączę ten monitor brccmctl, akurat znalazłem go w program files na dysku C, to może to pogorszyć pracę drukarki brother albo nawet uniemożliwić dalsze drukowanie?

wejdz na stronkę www.ninite.com wybierz flashplayera i sciągnij instalator

zamknij wszystkie przeglądarki/procesy przegladarek i wlacz pobrany instalator

Hej,

Przede wszystkim masz go wyłączyć poprzez menadżera zadań - powinien być widoczny w procesach.

Może tak się stać. Ale chodzi o to, by wyłączyć proces tylko na czas aktualizacji. Czyli wyłączasz proces, odinstalowujesz Flash’a, instalujesz najnowszą wersję, a później restartujesz system. Po restarcie proces na pewno uruchomi się automatycznie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety nie ma jego ikonki w trayu. W menedżerze zadań w procesach też go nie widzę, chyba że skrót do tego procesu brccmctl to może jest BrMfcMon.exe, ale nie jestem pewien czy to jest to.

Hej,

Ale o tray’u to ja chyba nic nie pisałem. :slight_smile:

Musi być - przecież inaczej deinstalator nie krzyczałby, że proces wykorzystuje plugin.

Nie, nie - nazwa musi być dokładnie taka sama. Jeśli masz problem ze znalezieniem, posłuż się programem Process Explorer - to ulepszona wersja menadżera zadań. Dzięki niemu powinieneś łatwiej znaleźć i wyłączyć wspomniany proces. Ewentualnie jeśli nie będzie go w procesach, zawsze istnieje możliwość, że działa jako usługa. Wtedy czasowo wyłączymy go z poziomu konsoli usług.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zrobiłem jak radziłeś, Dimatheus.

Wyłączyłem ten proces przez Process Explorer, i mimo to pojawia się komunikat: nie można zainstalować tego programu, ponieważ istniejąca wersja może być w użyciu

ściągnąłem również se strony poleconej przez Underface, instalator do flasha, ale nie da się zainstalować, jest status: ,skipped,program running/locked

Ne mam już pojęcia co z tym zrobić, może znacie jakieś jeszcze hakerskie sztuczki? :slight_smile:

w Process Explorer zapisz log >> file->save as i w TXT zapisz, potem skopiuj na wklej.org i link daj tutaj.

Musi coś jeszcze siedzieć, co używa flash’a :slight_smile:

podaję link na wklej.org:

http://wklej.org/id/553677/

zamknij:

essvr.exe

StarWindServiceAE.exe

pptd40nt.exe

tsnp2std.exe

vsnp2std.exe

Amoumain.exe

SweetIM.exe

BrMfcWnd.exe

BrMfcMon.exe

NkbMonitor.exe

i do tego zamknij gadu-gadu.

instalujesz flash playera (teraz na pewno zadziała), a następnie restart [po restarcie oczywiście wszystkie procesy powrócą].

W końcu udało mi się pobrać flasha. Dziękuję wszystkim za pomocne rady i wskazówki. :smiley:

Hej,

Gdyby w przyszłości pojawiły się problemy z aktualizacją Flash’a należy powtórzyć kroki, o których pisał TheSosei. Aczkolwiek nie jest konieczne wyłączanie wszystkich procesów podanych przez niego - na pewno Amoumain.exe (oprogramowanie sterownika myszek A4 Tech) i NkbMonitor.exe nie korzystają z Flash’a. Zaś Gadu-Gadu czy procesy BrMfcWnd.exe oraz BrMfcMon.exe korzystają na pewno. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus