Adobe Flash Player 10 nie działa

Witam wszystkich i proszę o szybką pomoc.

Mam duży problem z Adobe Flash Player 10. Jest mi pilnie potrzebny do pracy, bo nie mogę otworzyć bardzo ważnej strony, a po zainstalowaniu przeglądarka w ogóle go nie widzi. Instalacja zostaje zakończona poprawnie, Flash Player znajduje się m.in. w panelu sterowania --> odinstaluj oprogramowanie. Mimo wszystko Firefox nadal twierdzi, że program jest niezainstalowany.

Próbowałem już instalować go od nowa, i to kilka razy. Próbowałem wkopiować plik NPSWF32 do C:\Programy\Mozilla Firefox\plugins - bo taką informację znalazłem na jednym z for. Podczas jednaj z instalacji powyłączałem wszystkie programy jakie mi na myśl przyszły: firefox, thunderbird, konnekt, kaspersky i dalej nic.

Zauważyłem, że w menu firefoxa narzędzia–>dodatki nie ma nic, co przypominałoby Flash Player’a.

Proszę o pilną pomoc, bo nie mogę pracować.

Aha, system Windows 7 32 bit, Mozilla Firefox 3.6.3 PL.

Wcześniej na Vista 32 bit chodziło dobrze.

To pobierz go przez FF jak Ci wyskoczy info o braku wtyczki.

lub

Z oficjalnej strony pobierany?: http://get.adobe.com/flashplayer/ i dla FF.

lub

Ewentualnie stąd: http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash … 13091.html

Pobierałem już z oficjalnej strony przez FF i dla FF i win7, nie działał więc pobrałem sam plik instalacyjny z innego serwisu. Dalej nic.

A nie masz przypadkiem Adblocka Plus, bo któryś z filtrów (polskich?) powoduje, ze mimo zainstalowanego Flasha otrzymujemy komunikat, że tak nie jest. Jeżeli masz go zainstalowanego to spróbuj go wyłączyć, u mnie pomogło.

Dokładnie: firefox-problem-flashem-t300582.html

Spróbuj zainstalować ewentualnie Shockwave Player on zawiera w sobie flash playera.

Adblocka Plus jeszcze nie zdążyłem zainstalować. Chyba, że nowy FF ma jakiś jego odpowiednik już wbudowany. Bo reklam puki, co nie zauważyłem zbyt wielu.

Shockwave Player zainstalowałem i też niestety nie pomaga.

Sprawa jednak przestała być, aż tak pilna, bo pomijając stronę główną serwisu do którego musiałem się dostać udało mi się zdobyć potrzebne dane. No ale mimo wszystko powinno to działać.

W IE też nie działa.

Do IE masz oddzielną instalkę http://get.adobe.com/flashplayer/otherversions/.

Zainstaluj i zobacz czy działa.

Tak w IE już działa, ale FF nadal nie. A najzabawniejsze jest to, że wchodząc na inną stronę wymagającą Flash’a, a konkretnie: http://www.wsl-online.pl/ wyskoczył komunikat, że brakuje wtyczki, którą zainstalowałem. Był to właśnie Flash i o dziwo działa. Mimo to na www.kghm.pl dalej nie. Pogubiłem się już.

Piszesz ciągle tylko, że Ci Flash nie działa, nie podając żadnych informacji.

Takie objawy może powodować rozszerzenie Firefoxa NoScript lub ustawienia Twojego programu AV.

Barnaba, a jakie informacje są Ci potrzebne? Mam Kasperskiego z jego domyślnymi ustawieniami. O NoScript nie mam zielonego pojęcia.

Masz Kasperskiego, a ja oczywiście doskonale wiem, czy AV, czy KIS.

Wyłącz Kasperskiego i zobacz, czy problem w Firefoxie będzie występował przy otwieraniu tych stron.

AV i nadal występuje.

Domyślam się, że po wyłączeniu AV problem nadal występuje.

Sprawdź:

Firefox >>> Narzędzia >>> Treść -> czy masz zaznaczone Włącz obsługę języka JavaScript

Według mnie ewidentnie jakiś program zabrzpieczający (rozszerzenie) blokuje Ci flasha w Firefoxie.

Pobierz

http://download.chip.eu/pl/Adobe-Flash- … 56441.html

Potem to i zainstaluj

http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash … 13091.html

Barnaba, tak AV wyłączyłem i nadal nie działa. JavaScript miałem włączone cały czas.

master_zonk6, robiłem to już wiele razy, ale teraz zrobiłem po raz kolejny i jest bez zmian.

Ale chciałbym zauważyć, że Flash Player działa na innych stronach, np: http://translate.google.pl/translate?hl … intny.com/ lub http://www.wsl-online.pl/ bo one prawdopodobnie go wymagają. Jeśli jednak się mylę to podajcie link do strony gdzie sprawdzę czy działa.

Skoro nie działa tylko na www.kghm.pl a już udało mi się obejść zbędną mi stronę główną to myślę, że nie ma sensu dłużej zawracać sobie tym głowy. O ile oczywiście na wszystkich innych będzie działał.

To nie jest wina Flash Playera.

Ja używam w Firefoxie rozszerzenia NoScript. Poniżej umieszczam miniaturki jak wygląda strona główna kghm.pl, gdy blokowane są skrypty JavaScript i gdy nie są blokowane.

Zobacz, że strona informuje o konieczności pobrania pluginu Flash Player, chociaż jest zainstalowany i działa poprawnie.

Zablokowane skrypty JavaScript:

3c2ad511c6ae3400m.jpg

Dozwolone wykonywanie skryptów JavaScript:

7da5145f2df7a5f3m.jpg

Z Twojego opisu sądzę, że u Ciebie efekty wyświetlania strony są identyczne.

Wniosek nasuwa się sam - coś blokuje wykonywanie skryptów JavaScript.

Barnaba chyba jednak nie, bo:

  1. po wyłączeniu JavaScript na http://www.kghm.pl jest bez zmian, natomiast na innych stronach przestaje wtedy działać Flash

  2. u mnie strona http://www.kghm.pl bez względu na to czy JavaScript jest włączona, czy nie, wygląda tak:

3decc306f05b7591m.jpg

Wydaje mi się więc, że JavaScript działa poprawnie.

Z czystej ciekawości chciałbym rozwiązać ten problem, chociaż jak już wcześniej pisałem udało mi się znaleźć rozwiązanie zastępcze.

Chciałbym jeszcze zauważyć, że stronę https://www.swz.kghm.pl/servlet/HomeServlet wyświetla poprawnie, ale tu nie jest wymagany chyba Flash.

Ja nie wyłączałem JavaScript w Firefoxie tylko blokowałem/zezwalałem na nie w rozszerzeniu NoScript.

A ja twierdzę, że blokowanie JavaScript na tej stronie jest przyczyną Twoich problemów.

Spójrz na mój zrzut ekranu, gdy wykonywanie JavaScript jest blokowane przez NoScript. Tak u mnie, jak i u Ciebie pojawia się komunikat o braku zainstalowania Flash Playera.

Sprawdź ustawienia modułu Ochrony WWW w Kasperskym i czy można dodać stronę http://www.kghm.pl do tzw Białej listy.

Sorry, że dość długo się nie odzywałem.

Barnaba niestety nic nie pomaga. Ale dajmy już temu spokój. Szkoda naszego czasu, a jak pisałem wcześniej poradziłem sobie omijając stronę główną KGHM. W niczym więc mi to nie przeszkadza. Tym bardziej, że na innych stronach wszystko jest ok.

Jeszcze raz dzięki za próbę pomocy

Mam dokładnie ten sam problem co użytkownik zakładający ten temat. Lecz u mnie nie da się ominąć tego problemu jak u niego. Zrobiłem wszystko co się dało. Ściągnąłem Shockwave. ,Aktywowałem obsługę JavaScrip, w podmieniłem te pliki co trzeba było. Ale nadal nic. Wchodząc na Youtube i oglądając film strasznie mi się zacina i ma słabą jakość.(Wcześniej tak nie miałem z Flash Player 9). Oglądając film wyświetla mi się informacja.“Uaktualnij program Flash Player do wersji 10, aby zwiększyć wydajność odtwarzania. Uaktualnij teraz lub uzyskaj więcej informacji.”. Wchodzę po kolei w Więcej informacji------>witrynę pobierania firmy adobe------->ściągam flash playera--------> instaluję zamykając mozillę i wszystkie programy przeszkadzające. I napis że zakończono sukcesem. Wchodzę na stronę Adobe patrzę a tam jest napisane iż moją wersją adobe jest wersja 9. Pomóżcie