Adobe Flash Player 9 nie działa

Witam

Mam problem z najnowszą wersją Macromedia/Adobe Flash Player 9. Otóż po zainstalowaniu program działa prawidłowo jednak tylko przez jakiś czas (zwykle jest to jeden dzień lub do 2/3 kolejnych uruchomień komputera). Pózniej nie działają filmy w streamingu na portalch np. Youtube, Veoh, GoogleVideo, czy Gierki Online lub flashowe elementy stron WWW. Wyswietla się komunikat:

Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Adobe’s Flash Player. Get the latest Flash player.

lub

The latest version of Adobe Flash Player is required to watch video.

Nie wiem co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Przy instalacji postępuje zgodnie z wskazówkami producenta firmy Adobe:

  • stosuję narzedzie uninstal flash player

  • mam zamkniete okna przegladarki w czasie instalacji

  • wyłaczone komunikatory internetowe

  • zezwolone uruchamianie kontrolek Active X w systemie

  • narzedziem do optymalizacji systemu usuwam slady poprzedniej instalacji programu (pliki, klucze, temp, cookies, cache przegladarki) jesli takowe się odnajdą

Niestety to nie pomaga. Kilka razy już przeinstalowywałem Flasha. Oprócz strony Adobe pobierałem instalator z różnych serwisów z oprogramowaniem (dobreprogramy.pl, instalki.pl itp.), instalowałem rózne jego wersje msi. exe. active X

Na stronie: http://www.macromedia.com/software/flash/about/ przetestowałem program i otrzymałem komunikat: You have version 9,0,124,0 installed czyli jest w systemie ale nie działa, żadnych błedów, raportów nic!

O dziwo Adobe Shockwave Player 11 nie sprawia żadnych problemów i prawidłowo wyswietla content SWF.

Pracuje na komputerze z zainstalowanym WinXp SP2 Pro/Kerio Personal Firewall 4.2.3./NOD32 2.5 Nie mam pojęcia czemu flash 9 nie działa prawidłowo. Szukałem na forach internetowych, googlowałem i dowiedziałem się że sporo osób ma podobny problem co ja. Jak narazie nie znalazłem skutecznego rozwiązania.

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. I pozdrawiam.

Miałem podobny problem, w moim przypadku problem tkwił w dodatku do Firefoxa (NoScript) Spróbuj go wyłączyć… jeżeli używasz oczywiście