Adobe Flash Player a Chrome/Chromium


(Hrustus) #1

Witajcie

 

To już mój 3 temat z prośbą o pomoc w krótkim czasie, więc idę na rekord... xd Ale po prostu już nie mogę dojść do ładu i składu z tym bałaganem.

 

 

  Używam Google Chrome (dopóki Vivaldi/Opera się wyrobią) jako domyślną przeglądarkę. Od mniej więcej.... 2-3 może 4 tygodni mam problem z odtwarzaniem filmików flash na YT, FB i innych stronkach. Na FB i innych stronkach jak kliknę "play" to mniej więcej z 50 procentową szansą filmik się odtworzy z obrazem lub bez obrazu (odświeżanie strony nie pomaga). Na YT problem tak nie doskwiera bo wystarczy że odpalę filmik na 1-3 sekundy i cofnę do początku i obraz magicznie wraca.

 

  Z powodu problemów z Chrome stwierdziłem że może czas chycnąć na Chromium, pobrałem, zainstalowałem, odpalam YT i tutaj napotykam kolejny problem. Chromium nie widzi Adobe Flash Playera. Chrome://plugins pokazuje, że faktycznie go nie ma, powtórna instalacja nic nie daje. Chromium odpada.

 

W ten sposób wróciłem do Chrome ze zdwojonymi siłami na rozwiązanie problemu. Zacząłem od chrome://plugins jeszcze raz i zwróciłem uwagę na to, że Chrome widzi tylko swojego pieprz-flasha. Niby są dwie opcje "wyłącz" ale którą bym nie kliknął, wyłącza się cały Flash.

 

Następnie odkryłem, że jak odznaczę "użyj przyspieszania sprzętowego..." w opcjach Chrome to nie mam problemu z brakiem obrazu ale wtedy filmiki raz na kilka-kilkanaście sekund lagują.

 

Jak tu dojść do ładu i składu? Opcja używania nie-chromowej wtyczki flash przeminęły z wiatrem?

Zastanawiam się jeszcze nad jedną opcją. Jakiś czas przed wystąpieniem problemów aktualizowałem sterowniki od AMD do wersji bodajże 15.7. Ale problem nie wystąpił od razu po aktualizacji. 

 


(Aleksander Macewicz) #2

Różnice pomiędzy Chromium a Google Chrome

Chromium to nazwa dana projektowi otwartego oprogramowania oraz kodowi źródłowemu wydanemu i prowadzonemu przez Projekt Chromium. Istnieje możliwość pobrania kodu źródłowego i ręczne skompilowanie go na wiele platform.

Google czerpie ten kod źródłowy i dodaje:

  • zintegrowany Flash Player,
  • wbudowany czytnik PDF w trybie piaskownicy,
  • nazwę i logo Google,
  • system automatycznej aktualizacji nazywany GoogleUpdate,
  • wbudowana opcja wysyłania statystyk używania i raportów awarii użytkowników,
  • śledzenie RLZ. (Gdy Chrome jest pobierany wysyła informacje takie jak gdzie i kiedy Chrome został pobrany w szyfrowanej formie jako część promocji marketingowych i dystrybucji partnerskich. W lipcu 2010 Google potwierdziło że token śledzenia RLZ nie jest obecny w wersjach Chrome pobranych bezpośrednio ze strony Google oraz we wszystkich wersjach Chromium. Kod źródłowy RLZ udostępniono w tym samym czasie na otwartej licencji pozwalając deweloperom potwierdzić co to jest i jak to działa).

(Hrustus) #3

@macaleks bez obrazy ale jak Twój post ma się do tematu? 


(Aleksander Macewicz) #4

Wyjaśniam.Piszesz: Chromium nie widzi Adobe Flash Playera. Chrome://plugins pokazuje, że faktycznie go nie ma, powtórna instalacja nic nie daje. Bo nie może go widzieć.Nie bardzo wiem o co Ci chodzi.Staram pomagać.Widać,że nie każdemu można.Pozdrawiam. :x 


(Bogdan_G) #5

Dla Chromium pobrać na dysk i zainstalować z trzeciego linka bezpośredniego: http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player,Program,Windows,13091.html


(angry) #6

No właśnie. Zainstaluj sobie tego Flasha i powinno działać.

Możesz też zainstalować Operę, u mnie zero problemów.


(Hrustus) #7

@macaleks - jakimś cudem flash musi działać :wink:

 

@Bogdan_G - dzięki :wink: Chromium psoci i dalej flasha nie ma - Chromium dołącza do Firefoxa w koszu ;3 

 

@angry - Opery używałem i do niej wrócę ale najpierw niech ją dopracują, bo szanuje swoje nerwy :P Aczkolwiek na tapecie mam jeszcze Vivaldi.

 

Chromium leci w kosz. Pozostał problem czarnego obrazu. Niby na HTML5 działa ale zżera zasoby w tle + płynnością nie grzeszy. 

Zastanawiam się jeszcze czy czasem ADM po raz setny czegoś nie pochrzaniło w sterownikach i czy jednak to ich wina. Spróbuję wrzucić jakieś starsze. Najlepiej to chyba wrzucę te co dostałem z laptopem (chyba 14.2 o ile pamiętam) bo to była ostatnia wersja sterów która nie sprawiała problemów.


(Fpe) #8

Hrustus, a czy znasz to ? :

http://tiny.pl/gxzvs

 

http://tiny.pl/gxzbh

 

S.