Adobe Flash Player - całkowite odinstalowanie z systemu

Witam,

Chciałbym całkowicie odinstalować Flash Player z Windows 10. Pobrałem najnowsze aktualizacje styczniowe, które miały odinstalować flasha, a także użyłem narzędzia Adobe Flash Player Uninstaller v34.0.0.92 (najnowsza wersja z DP). Niby coś tam odinstalowało i po restarcie laptopa sprawdziłem czy coś jeszcze z niego zostało.
W Panelu Sterowania wciąż jest ikonka flash player. W wyszukiwarce systemowej też jest sporo flasha.

flash

Czy jest to możliwe aby flasha całkiem usunąć z systemu?
Czy najlepiej nie ruszać niczego i zostawić tak jak jest?

Tak właśnie! Przyjdzie czas, usunie system.

Kurde, ja też mam to:

Pobierz aktualizacje KB4577586 i zainstaluj ją.

Wykaz usługi Microsoft Update

2 polubienia

To z panelu sterowania spokojnie możesz odinstalować, to osobny program, nie ten wbudowany w Windowsa. Odinstalowaniem wbudowanego Flasha miała zająć się któraś ostatnia łatka od M$.

Pobrałem tą aktualizację dla mojej wersji 10 i nie można tego zainstalować
flash_

Mój błąd - nie pobrałem właściwej wersji z listy. Aktualizacja już zainstalowana. Po restarcie ikonka w Panelu Sterowania już się nie pokazuje. Chyba trzeba będzie jeszcze poczekać na aktualizację, która całkowicie usunie flasha z systemu. Na razie dzięki za pomoc.

U mnie jest windows 10 20H2 i nie ma tej poprawki :frowning:

Pewnie 20H2 ma inny numer lub jakoś inaczej tam go wycofano.

KB4577586 - Należy pamiętać, że ta aktualizacja nie dotyczy wersji 20H2.


Lub 20H2 ma wbudowaną wersje 2004 - taki mam komunikat, ze tamtą wersje mam zainstalowaną w 20H2.

Póki co na razie Microsoft nie instaluje jej z automatu przez Windows Update.
Trzeba ją pobrać ręcznie i zainstalować.

Ja mam 20H2 i którą pobrać?

Gdy nie ma poprawki do tej wersji, to co pobrać?
Nakociło się windowsów dziesiątych, a ze dwadzieścia.

Wersja 2004 działa na 20H2.

Kurcze, ja chcę wyzbyć się tego Flash’a z systemu na amen.

Albo oficjalny deinstalator albo np. Recuva z pełnym skanowaniem + to KB.
Ale i tak wszystko nie zostanie odinstalowane. w folderze Windows będa foldery Macromed a w nich pliki do których uzytkownik nie ma uprawnień. To trzeba zostawić poniewaz na obecnym etapie ich kasacja może w systemie narobić bajzlu. Poza tym przy skanowaniu poprzez SFC zostaną przywrócone z magazynu.

Ale ta metoda nie usunie dll wbudowanych przez MS poprawnie.

http://download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/software/updt/2020/10/windows10.0-kb4577586-x64_c9bb49df325c20ddc147137b3f769fa44d800dde.msu

1 polubienie

Niektóre starsze urządzenia sieciowe korzystają z flash, bez niego nic się nie zrobi. Rozwiązałem ten problem na przyszłość stawiając sobie na hyper-v wirtualkę z XP.

Dzięki za poprawkę.
Z panelu sterowania znikła ikona AFP, a zostało w winsxs:
MWSnap005

Znikło AFP w folderach Macromed/Macromedia - system 32 i WOW64.
To by było na tyle. WinSxS nie ruszę za chiny.

Czy ja napisałem ze usunie wszystko. Zostają foldery Macromed z niektórymi plikam, zostają foldery w WinSxS. Jak na razie nie istnieje nic co by wyczyściło bezboleśnie całość po Flash.