Adobe flash player portable

(Bogdan_G) #1

Wtyczki portable - a czemu nie, gdy ktoś chce.
Na portable info są PPAPI i NPAPI portable. Na DP tego wynalazku nie ma.
http://portable.info.pl/adobe-flash-player-plugin-portable/
Pobiera się paf 15.65MB
Razem tego po wyodrębnieniu, to 50MB

Ciekawe. Jeśli chodzi o starsze PPAPI wbudowanie w starsze wersje chrome, czy przeglądarek na bazie chromium - to przydałby się poradnik fachowców,jak podmieniać nieaktualne wersje wbudowanych wtyczek. Zdaje się, że wersje portable umożliwiają to.

(krystian3w) #2

Znając życie nie dodadzą, bo nie ogarną opisu gdzie to wypakować (nawet na portable.info nie dodali).

Zdaje się, że wersje portable umożliwiają to - tak.

Podmiana nieaktualnych wtyczek jest łatwa - jak nie tworzy się numerowany katalog z każdą wersją to przeglądarka najczęściej uruchamia pliki z wyższym numerem.
Blokadą mogą być uprawnienia gdy chcemy plik wstawić do katalogu program files a nie profilu użytkownika przeglądarki (przy za małych uprawnieniach, o ile w przeglądarce jest opcja wykrywania z folderu uruchomionego profilu).

(Bogdan_G) #3

Akurat mam starego slimjeta na XP a jego wbudowany flashpapper, to wersja 21. I tak był u mnie wyłączony, bo włączyłem obsługę NPAPI (firefoxa) w wersji 26 - najnowszy.
Ale nie udało mi się podmienić flashpapper po wypakowaniu, ani wyodrębnić paf do folderu flashpapper. Komunikat był, że trzeba dać w folder folder files. Ale nie zadziałało. To powyrzucałem flashpapper, a w chrome://plugins mam uruchomiony NPAPI.
Dlatego był apel do speców - jak z wtyczki flash portable korzystać.

(krystian3w) #4

Mnie wersja 25 nawet odpalała się po takiej podmianie w Chrome 49 (domyślnie chyba 23), niestety mój XP padł przez zabawy z QEMU (w nie odpowiedni sposób), mogę popróbować na Windows 7 czy wykryje wersja Slimjet 10 flash po podmianie.

W Firefox wystarczy w katalogu użytkownika utworzyć folder plugins:

fotka

W wersji 10.0.13 (przenośnej) rusza plik informacyjny swf po podmianie na stronie Adobe. Problem w tym że mam tam informacje o Chromium 50 (a ono raczej z XP nie jest kompatybilne).

(Pablo_Wawa) #5

A czym się to różni, czy ja użyję wersji Portable i muszę ręcznie wrzucić stosowne pliki, czy zainstaluję Flash Playera normalnie?

(krystian3w) #6

A wygodniej jak ktoś nosi własną przeglądarkę na pendrive - wtedy nie jest zależny od tego co ktoś zainstaluje np. starszy flash (pomijam opcje o zawirusowaniu komputera, opcji synchronizacji, ograniczeniu do platformy Windows itd.).

Lub do ręcznej instalacji w chromium gdy nie jesteśmy w stanie wymusić wykrywania zainstalowanej wersji PPAPI.