Adobe flash player portable

Wtyczki portable - a czemu nie, gdy ktoś chce.
Na portable info są PPAPI i NPAPI portable. Na DP tego wynalazku nie ma.
http://portable.info.pl/adobe-flash-player-plugin-portable/
Pobiera się paf 15.65MB
Razem tego po wyodrębnieniu, to 50MB

Ciekawe. Jeśli chodzi o starsze PPAPI wbudowanie w starsze wersje chrome, czy przeglądarek na bazie chromium - to przydałby się poradnik fachowców,jak podmieniać nieaktualne wersje wbudowanych wtyczek. Zdaje się, że wersje portable umożliwiają to.

Znając życie nie dodadzą, bo nie ogarną opisu gdzie to wypakować (nawet na portable.info nie dodali).

Zdaje się, że wersje portable umożliwiają to - tak.

Podmiana nieaktualnych wtyczek jest łatwa - jak nie tworzy się numerowany katalog z każdą wersją to przeglądarka najczęściej uruchamia pliki z wyższym numerem.
Blokadą mogą być uprawnienia gdy chcemy plik wstawić do katalogu program files a nie profilu użytkownika przeglądarki (przy za małych uprawnieniach, o ile w przeglądarce jest opcja wykrywania z folderu uruchomionego profilu).

1 polubienie

Akurat mam starego slimjeta na XP a jego wbudowany flashpapper, to wersja 21. I tak był u mnie wyłączony, bo włączyłem obsługę NPAPI (firefoxa) w wersji 26 - najnowszy.
Ale nie udało mi się podmienić flashpapper po wypakowaniu, ani wyodrębnić paf do folderu flashpapper. Komunikat był, że trzeba dać w folder folder files. Ale nie zadziałało. To powyrzucałem flashpapper, a w chrome://plugins mam uruchomiony NPAPI.
Dlatego był apel do speców - jak z wtyczki flash portable korzystać.

Mnie wersja 25 nawet odpalała się po takiej podmianie w Chrome 49 (domyślnie chyba 23), niestety mój XP padł przez zabawy z QEMU (w nie odpowiedni sposób), mogę popróbować na Windows 7 czy wykryje wersja Slimjet 10 flash po podmianie.


W Firefox wystarczy w katalogu użytkownika utworzyć folder plugins:

fotka


W wersji 10.0.13 (przenośnej) rusza plik informacyjny swf po podmianie na stronie Adobe. Problem w tym że mam tam informacje o Chromium 50 (a ono raczej z XP nie jest kompatybilne).

A czym się to różni, czy ja użyję wersji Portable i muszę ręcznie wrzucić stosowne pliki, czy zainstaluję Flash Playera normalnie?

A wygodniej jak ktoś nosi własną przeglądarkę na pendrive - wtedy nie jest zależny od tego co ktoś zainstaluje np. starszy flash (pomijam opcje o zawirusowaniu komputera, opcji synchronizacji, ograniczeniu do platformy Windows itd.).

Lub do ręcznej instalacji w chromium gdy nie jesteśmy w stanie wymusić wykrywania zainstalowanej wersji PPAPI.

1 polubienie