Adobe Flash Professional CS5 animacja!

Tworzę animację. Potrzebne mi takie coś, że po jednej scenie wyświetla się druga. Hmm… Co więcej? Jest scena, że ludek pije wódkę pod drzewem. Następnie chcę, aby głowa ludka się przybliżyła do ekranu. Więc co zrobić? Jakiś poradnik mały? Potrzebne mi to bardzo! Wiem, że to ma coś wspólnego z warstwą. Mam warstwę, którą nazwałem “Scena 1” i jeszcze jedną warstwę, która nazywa się “Ludek”. “Scena 1” zawiera drzewko i trawę, a scena “Ludek” zawiera ludzika pijącego wódkę :lol: Warstwy są ustawione następująco:

Ludek

Scena 1

Czyli warstwa “Ludek” jest nad warstwą “Scena 1”. Jak zrobić, aby te drzewko ze sceny 1 przekształciło się w białe tło i na nim gadająca główka ludzika?

POMOCY POMOCY! !!

pierwsze przybliżenie na głowę czyli powiększ głowę ludka.

co do reszty to nie wiem czy dobrze rozumiem.

Żeby się przekształciło w białe tło czyli w miejscu gdzie ma zacząć zanikać to co widzisz, wstawiasz biały prostokąt który się pojawia powoli aż zasłoni wszystko i potem na tym białym tle kombinujesz dalej.

Zobaczę, czy się udało. Dzięki za odpowiedź.

Dodane 14.08.2012 (Wt) 18:04

Znalazłem już rozwiązanie w poradniku do Adobe Flash Professional CS5, który był dostępny w Gazecie Wyborczej. Aby zrobić to co chciałem, to trzeba było w warstwie “Scena 1”, w miejscu, gdzie głowa ludka miała się przybliżyć, ustawić Klatkę Kluczową i za miejscem, gdzie jest Klatka Kluczowa, zmienić po prostu obrazek.