Adobe Illustrator CS3 (Trial) - a komercyjne użytkowanie

Witam.

Moje pytanie i nadzieje sa prawdopodobnie dosyc naiwne, ale coz. Zastanawiam sie czy produkt wykonany w Testowej wersji tytulowego oprogramowania moze by sprzedawany. Czy warunkiem licencji Trial jest rowniez wylaczenie zastosowan komercyjnych?

Pozdrawiam i prosze o rozwianie moich watpliwosci.

Maciej. :wink:

“Trial software is made available for review and evaluation purposes only, not for publication, training, educational, or commercial use. Using the trial version of any Adobe software for application deployment or ultimate production purpose, or any commercial training purpose is prohibited by the End User License Agreement for the trial.”

http://kb.adobe.com/selfservice/viewCon … &sliceId=1

Nawet więcej - nie mogą być publikowane (a tyle flashy na trialu w necie pewnie jest że hej…)

Dzieki.

No w sumie ja sie nie dziwie… ale Adobe ma niesety coraz ciezsze ceny, zazwyczaj nieosiagalne dla idendywidualnych klientow z Polski.

Swoja droga wiele programow tejze firmy na ich stronie mozna zakupic za np. 599US$ przy czym w polsce stawki rozpoczynaja sie od 2’000PLN. Nie fajnie.

oj nie koniecznie jest tak drogo…

http://www.tweaks.pl/news,photoshop_za_ … ,2443.html

Pic w tym że tego komercyjnie nie mozna wykorzystywać a autorowi wątku chodziło skoro mowił o zarabianiu…

A mi się wydaje, że jeżeli firma decyduje się na zarabianiu na dokumentach, pracach, projektach tworzonych w takim czy innym programie to ceny nie są aż tak zaporowe. To po prostu inwestycja, którą się kalkuluje na zasadzie, że koszt się zwróci.

Dla zwykłego, prywatnego użytkownika ceny są oczywiście zaporowe.

Swoją drogą skoro inne firmy (Corel) mogą sprzedawać taniej … ech…

Tak, ja to doskonale rozumiem i gdybym mial firme to nie wachal bym sie. Bo prywatnie byl bym w stanie odrobic to przez miesiac-dwa a co mowic o firmie. Ale najciezej jest cos zaczac, pozniej jest juz latwiej.

A co do niekomercyjnego wykorzystania to na takie cos nawet nie chcialo by mi sie wydawac zadnych pieniedzy, bo to bezcelowe jak dla mnie.

Edit:

Dla zainteresowanych dodam jeszcze, ze ceny Illustratora prezentuja sie nastepujaco:

  • W polsce zaczynaja sie od - 2000PLN

  • Na ofircjalnej anglojezycznej stronie Adobe - 599$ - 1400PLN

  • eBay - 300$ - 690PLN - doliczajac wszelkie zmiany waluty i przesylke nie wiecej niz - 800PLN

Podobnie jest z innym softem. Minusy?:

  • program po Angielsku (to jest wlasciwie Plus, bo nawet jesli nie umiesz to nauczysz sie)

  • troche zachodu: licytacja na eBayu, przelew pieniedzy i pewnie z jeden e-mail do sprzedawcy

  • moze ryzyko… chociaz mysle, ze jesli z glowa wybierze sie sprzedawce to nie ma sie co obawiac. Poza tym gra jest warta swieczki.

Plus?:

  • o 150% taniej

Mysle, ze warto sie tym zainteresowac i nie dac sie kroic.

(ceny sprawdzalem wczoraj i mam nadzieje, ze niczego nie pomylilem)

Pozdr0x. :slight_smile: