Adobe Illustrator - nie można użyć GPU

Witam,

Testuję jakąś starą kartę graficzną GTX 460 i chciałem się nią pobawić w Adobe Illustratorze ,żeby zobaczyć różnicę w działaniu programu podczas włączonej opcji wykorzystania GPU. Problem w tym że po przejściu do Preferences / GPU Preformance, mam informację “Compatibile GPU not available”. Początkowo myślałem że karta graficzna nie jest po prostu wspierana przez Illustratora, jednak na stronie internetowej Adobe dotyczących wymagań jakie musi spełniać system by móc używać Illustratora widnieje informacja:

The following video adapter series support the new Windows GPU Performance features in Illustrator:
NVIDIA GeForce GTX Series (4xx, 5xx, 6xx, 7xx, 9xx, Titan)

Czyli karta GTX 460 jest wspierana, zatem dlaczego nie mogę włączyć opcji GPU Performance?

Wersja używanego Adobe Illustratora to 2017, karta graficzna ma zainstalowane najnowsze sterowniki.

Czy Twój sprzęt jest wyposażony we wbudowany procesor graficzny?
Jeżeli tak, to wyłącz go najpierw w BIOSie.
Bardzo możliwe, że program nie potrafi wykryć odpowiednio grafiki.
Z podobnym problemem spotkałem się przy konfiguracji programu PRO100. Pomimo instalacji dedykowanej karty graficznej, program cały czas działał z wykorzystaniem zintegrowanej grafiki. Dopiero wyłączenie zintegrowanego chipu pozwoliło na uruchamianie programu z wykorzystaniem dodatkowej karty graficznej.

Innym problemem mogą być niekompatybilne wersje sterowników.

Tak CPU posiada zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 530. Jednak w BIOSie mam ustawione korzystanie z grafiki na PCIE. Dokładniej to:

BIOS > Advanced > System Agent Configuration > Graphics Configuration > Primary Display > PCIE

Do wyboru jest jeszcze iGPU lub Auto.
Chyba że nie o to chodzi i jakoś inaczej trzeba wyłączyć grafikę na Intel HD ?

Próbowałem jeszcze w panelu sterowania Nvidia w sekcji zarządzanie ustawieniami 3D ustawić CUDA procesory graficzne na kartę GTX 460. Również w zakładce ustawienia programu gdzie można ustawić jaka aplikacja ma korzystać z jakiej karty graficznej ustawiłem dla Illustratora tylko grafikę GTX 460. Próbowałem jeszcze wyłączyć kartę Intel HD 530 w menedżerze urządzeń. Dalej Illustrator nie może korzystać z GPU