Adobe InDesign licencja wieczysta

Cześć.
Czy ktoś wie gdzie kupię licencję WIECZYSTĄ Adobe InDesign? Czy jestem skazany tylko na subskrypcje?

Tylko subskrypcja - taki model biznesowy.
Co prawda możesz się zgłosić do ich dzialu PR, ale wątpię by specjalnie dla ciebie zmieniali cenniki i model subskrypcji.

Jakby nie było alternatyw na rynku :smiley:


lub
np. QuarkXpress

Kupując Adobe w modelu subskrypcyjnym pokazujesz im, że tak jest dobrze i tak należy i dlatego nie oferują licencji wieczystych.

1 polubienie

Ewentualnie można sobie kupić starszą wersję, jeśli jest wystarczająca do tego co się robi.

I nie ubito aktywacji jak nie obsługiwała już jej w trybie offline.

Niema znaczenia. Jeśli producent ubił aktywacje to sobie LEGANIE wrzucasz cracka. Aby było oprogramowanie legalne.

…ale czy bezpieczne? :wink:

Trzeba przeskanować i sprawdzić opinie. Ewentualnie można zlecić napisanie cracka. Sami kiedyś pisaliśmy, jak klient stracił dostęp do programu, bo aktualizacja w 10 spowodowała niemożliwość instalacji sprzętowego klucza, a firma wydająca soft nie wspierała go już.

Aczkolwiek, żeby w pełni wykorzystać affinity publisher, najelpiej jak dokupisz designera i photo bo inaczej nie będziesz miał dostępu do edycji w personach

Zgadza się, ale to też zależy od indywidualnych potrzeb. Są tacy, którym wystarczy sam MS Publisher lub darmowy Scribus. Wszystko zależy od zastosowania. Jak robisz byle ulotki to i darmowe narzędzia się sprawdzą, jak coś poważniejszego to już powyższe powinny w zupełności dać radę.

Znalazłem sprzedawcę (jeśli mogę to podam adres strony), który posiada Adobe InDesign CS6 i w opisie widnieje zapis: licencja komercyjna, wieczysta, oprogramowanie w wersji elektronicznej.
Po zakupie otrzymuje się:

  • oczywiście fakturę
  • certyfikat potwierdzający autentyczność oprogramowania z kluczem licencyjnym
  • instrukcja instalacji oraz nośnik z plikami do pobrania.

Koszt takiej jednej licencji to 2499 PLN

Zakup ma być na firmę więc wszystko muszę mieć na tip top.
Myślicie, że warto?

EDIT: w innym sklepie znalazłem taką samą licencję za kwotę 1800 PLN. Na co zwracać uwagę by nie wpierdzielić się w jakieś ‘gunwo’?

Masz tutaj za 1350zł

Na co zwracać uwagę, czy wystawia fakturę, czy jest polską firmą i ile jest na rynku + na koniec opinie.

Czy warto kupować 9 letnie oprogramowanie? Jeżeli potrzebujesz akurat tego to tak, model subskrypcji to jest rozbój w biały dzień moim zdaniem, zwłaszcza po aktualnych stawkach. Z drugiej strony ta wersja była wydawana jak jeszcze nie było Windowsa 8.

Legalność oprogramowanie potwierdza faktura, adobe pewnie i tak już nie świadczy żadnej pomocy technicznej dla 9 letniego oprogramowania, jeżeli sklep pisze inaczej zapewne wprowadza w błąd.

https://helpx.adobe.com/pl/support/programs/adobe-support-policies-supported-product-versions.html

Ja bym szedł w Publishera jeżeli jest możliwa taka alternatywa jako lepsze rozwiązanie

Martwię się jedynie tym, że kupi się InDesign CS6 a po kilku latach w razie konieczności formata kompa, zablokują możliwość aktywacji.
Jeżeli Publisher to możesz polecić jakąś dożywotnią licencję?

Ale masz na myśli Affinity Publisher czy MS Publisher?

Ja pisząc co prawda miałem na myśli Affinity, a najtaniej to z ich oficjalnej strony.

Ja akurat pomyślałem o Microsoft.
Mówisz, że Affinity lepszy?

Powiem tak, nie korzystałem nigdy z MS Publishera :slight_smile: wiec nie powiem. Tutaj najlepiej jakby ktoś inny się wypowiedział, ale Affinity mi pasuje.

Tutaj myśle ze kwestia przyzwyczajeń będzie najważniejsza.