Adobe Photoshop CS3 - Wstawianie Ramek

Witam. Mam problem. Ostatnio zainstalowałem sobie Photoshopa i chciałem wsadzić w ramki (w formacie .PSD) swoje zdjęcia, ale nie wiem jak to dobrze zrobić. Prosiłbym o Pomoc.

Ja nie jestem zawodowcem i napewno nie robię tego profesjonalnie ale u mnie się to sprawdza:

  1. otwieram obrazek ze zdjęciem sprawdzając jednocześnie jaki ma rozmiar

  2. następnie Plik - Nowy i ustawiam taki sam rozmiar jaki ma ramka (najlepiej w pikselach)

  3. następnie otwieram zdjęcie/a, które chciałabym mieć w ramce

  4. zaznaczam fragment zdjęcia które chciałabym mieć w ramce lub całe i przeciągam na pustą kartę

  5. Ctrl T i mogę przesuwać, zmiejszać i ustawić tak żeby było w miejscu pustym na ramce

  6. w każdej chwili mogę sprawdzić ułożenie poprzez zaznaczenie ramki Ctrl C i przesunięcie jej na roboczą kartę

  7. jezeli jest wszystko ok zapisuję, jeżeli nie Ctrl Z i ustawiam zdjęcie tak żeby pasowało i ponownie przeciągam ramkę

Nie wiem czy to jest jasne i zrozumiałe jakoś nie potrafię tłumaczyć tak na sucho ale myślę że przynajmiej da początek dalszym próbom

Pozdrawiam

PL

Powielasz warstwe ze zdjeciem (w dolnym prawym rogu powinna byc taka jak by miniaturka) , klikajac na warstwe prawym przyciskiem myszy —powiel warstwe.

Nastepnie:

Edycja—obrysuj— w okienku wybierasz sobie kolor , grubosc i to czy ma byc przeroczysta czy nie itd.

Po angielsku niestety nie wiem.

Kompletnie nie wiem nadal jak to zrobić, robię Chłopaki tak jak piszecie… ale nadal nic :frowning: chyba jestem Tępy jak nie powiem co :frowning: nie ma innego Programu gdzie mógłbym użyć tych ramek w tym formacie .PSD ?? żeby łatwiej można było ich użyć ??