Adobe photoshop cs6 w 2019 roku?

witam wszystkich przychodzę do was z pytaniem czy opłaca się mieć adobe photoshop cs6 jak posiadam program gimp.

Odwróciłbym pytanie. Nie pytasz przecież: czy mogę być stolarzem, bo kupiłem młotek. Tylko: czy stolarz potrzebuje młotka. W związku z tym: jak bardzo jesteś zaawansowany w obróbce grafiki i jakich narzędzi potrzebujesz (ale nie konkretnych programów, tylko do czego mają posłużyć)?

można powiedzieć że ogarniam podstawy grafiki 2D oraz obróbki a narzędzi jakich potrzebuję to wycinanie niepotrzebnych elementów i zastępowanie innymi jakie są na zdjęciu.

Nie opłaca się.

ja z gimpa dużo korzystam i mi wystarcza jego funkcjonalność w przyszłości zamierzam se kupić Affinity Photo nie przepadam zbytnio za subskrypcją.

Skoro wystarcza to po co?

photoshop dla profesjonalistów jest znajać gimpa mozesz sobie w domu porysowac ale pracy nie znajdziesz

Dlaczego akurat antyczna CS6 skoro niedawno weszła już na rynek wersja 2020 ?

bo chciałem mieć jakąś wersję photoshopa do nauki

To sobie pobierz wersję trial.
IMHO szkoda kasy, o ile nie zajmujesz się grafiką zawodowo i nie otrzymujesz np. materiałów w formacie PSD, to jest on zbędny.

Gimp jest niezły, a za 250zł jest też affinity.

a w zawodowej pracy grafika jak posiada się kupiony affinity photo to czy photoshop jest potrzebny ?

Narzędzia dobierasz pod siebie - albo dostajesz w firmie w której będziesz pracować. Adobe to - czy nam się to podoba czy nie - standard branżowy. Do nauki trial się nie nadaje, bo okres minie a Ty się jeszcze nie zdążysz nauczyć. Subskrypcyjny model jest natomiast drogi, bo w planie fotograficznym to wciąż 12 euro miesięcznie (niemało jak na amatorskie zastosowania). W CS6 nie masz natomiast niektórych nowych narzędzi z pakietu CC, ale uważam, że to wciąż nie jest zły pomysł uczyć się na takim wydaniu.

to czyli mówisz że uczenie się na cs6 lub w wersji cc 2014 nie jest złym pomysłem i mogę normalnie zainstalować którąś z wymienionych wersji bez obaw ?

Moim zdaniem tak - do nauki powinien wystarczyć, a jeśli zdecydujesz się, że potrzebujesz aktualizacji to wtedy na spokojnie przejdziesz na najnowszą wersję z modelu subskrypcyjnego.

1 polubienie

mi to na spokojnie do nauki wystarczy taki cs6 nawet np znam takiego youtubera o nazwie dekompozytor on posiada vegasa 14 i fl studio 11 i on tworzy na tych programach od lat i mu te wersje wystarczają więc mi to tak samo wystarczy ten photoshop jak jemu ten vegas 14.

Photoshopa odinstalowałem bo stwierdziłem że GIMP jest w nowszej wersji i wystarczalny w dodatku w Gimpie można zrobić to samo co na Photoshopie w Gimpie od lat siedzę i się przyzwyczaiłem

A jakie to ma znaczenie :smiley:

To jest najważniejsze podsumowanie i rozwiązanie Twojego dylematu :slight_smile:

to czyli mówisz że w gimpie lepiej ćwiczyć ?

Jeśli chcesz się tym zajmować zawodowo to ćwicz na profesjonalnym oprogramowaniu. Jeśli robisz to dla siebie, używaj takiego narzędzia jakie Ci odpowiada :slight_smile: