Adobe Photoshop Elements 5 a Photoshop - początkujący grafik

Witam.

Chodzę do technikum poligraficzno-księgarskiego i uczę się do specjalizacji grafiki komputerowej…

Teraz potrzebny mi jest program w domu dzięki któremu mógłbym wykonać retuszowanie zeskanowanych zdjęć, zamienić ich format na TIFF i z RGB na CMYK. Na razie to wszystko robię na szkolnych komputerach gdzie jest Photoshop. W domu niestety nie mam już Photoshopa bo miałem na 30 dni i się skończył a nie chce kraść. Czy oprogramowanie Adobe Photoshop Elements 5 + Premiere Elements 3 wystarczy mi do domu do prostych prac nad zdjęciami??

Bo chodzi o to że w szkole jest bardzo duża ilość zdjęć do retuszu i robię to tam w ramach gazetki szkolnej. Ale bardzo by wszystkim pomogło jak bym miał możliwość robienia tego w domu bo przecież nie będę siedział od 7 do 7 w szkole.

Moja prośba jest taka żeby mi ktoś kto użytkował lub użytkuje Adobe Photoshop Elements 5 + Premiere Elements 3 powiedział czy w nim zrobię retusz zdjęć jak w Photoshop, zamienię format z JPG na TIFF i czy zamienię kolory z układu RGB na CMYK.

Czy Adobe Photoshop Elements 5 + Premiere Elements 3 daje możliwość “poćwiczenia” na duotonach? <-- Chciałbym też poćwiczyć w domu takie rzeczy. Pokombinować.

Bardzo prosze o rady.

dzieki

chodzi o ten program…

http://sklep.vobis.pl/oferta/oprogramow … iere3.aspx

nie baw się wogóle w elementsy, raz ze nie bedziesz miał połowy opcji, dwa sie nic nie nauczysz : )

ADobe dla studenta i jesteś legalny http://www.adobedlastudenta.pl/

dzwoniłem do samego oddziału Adobe w Polsce (i do przeróżnych sklepów też) i to już się dawno skończyło… mówię o tej promocji że Photoshop CS3 Excended dla studentów za 175 zł…

…tak mi powiedziano przez telefon w Adobe Polska…

-------------------------edit-------------------------

Mam wielką prośbę do każdego kto to czyta…

Jeżeli mieszkacie np. w Bydgoszczy, Warszawie, Szczecinie lub innym polskim mieście to czy Moglibyście zerknąć do najbiższych sklepów które mogły by posiadać ostatnie egzemplarze Photoshopa dla studentów?

Chodzi mi o to że nie wszystkie sklepy da się znaleźć na ceneo.pl lub też zwyczajnie w google…

Okolice Krakowa są już (chyba w całości) przeszukane…

dzięki