Adobe photoshop jak zrobić okrągły element

witam chciałbym zrobić coś podobnego jak to podam tutaj dla przykładu https://www.google.pl/search?q=moviestarplanet&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiP5sjSy4PWAhUlCZoKHUzjAPwQ_AUICygC&biw=1680&bih=920#imgrc=UdNcUrtgAJ63fM: na dole pisze planet i chciałbym zrobić takie białe koło tego tekstu planet jak to zrobić ?

https://helpx.adobe.com/pl/photoshop/using/drawing-shapes.html
https://helpx.adobe.com/pl/photoshop/using/transforming-objects.html

2 polubienia

nie o to mi chodziło

@krystian3w bardzo dobrze Ci wkleił - ja nieco rozwinę.

Takich rzeczy nie robi się z reguły w Photoshopie tylko w Adobe Illustrator / Inscape lub inny program do grafiki wektorowej, gdzie narzędzia ścieżek masz dobrze rozbudowane.

W PS tego typu efekt można osiągnąć poprzez zrobienie zaznaczenia spłaszczonego okręgu, przekształcenie go na ścieżkę, zduplikowanie ścieżki, przesunięcie jednej kopii symetrycznie w dół aby krawędziami się stykały. Pierwszą wypełniasz gradientem promienistym, co tworzy wewnętrzny cień. Pomiędzy robisz zaznaczenie tak, aby obrys wraz ze ścieżkami tworzył bryłę z zaokrągloną dolną i górną krawędzią.
Zamieniasz to zaznaczenie na ścieżkę.
Ścieżki powinny tak wyglądać pi razy drzwi:
sciezki

Przesunięty duplikat ścieżki okręgu zamieniasz na zaznaczenie, dodajesz do zaznaczenia ścieżkę prostokątną i odejmujesz od zaznaczenia ścieżkę pierwszą (pierwszy okrąg) i masz coś takiego:


Wypełniasz zaznaczenie gradientem promienistym tak o takich kolorach, żeby w środku był biały, a na zewnątrz szary (zewnętrzny cień).
(ewentualnie możesz rozciągnąć dolną krawędź ścieżki, aby była bardzie “wybrzuszona”, zanim zrobisz zaznaczenie)

Przenosisz zaznaczenie do nowej warstwy, wklejasz “kulę” do nowej warstwy i przenosisz pomiędzy warstwę tła, a drugą warstwę.
(możesz też spiąć w grupę warstwę tła i ostatnią i przechylić (obrócić), aby ring był “przetrącony”)
Efekt (tak na szybko zrobiłem):
rezultat

Lepiej wytłumaczyć nie umiem.
Jak opanujesz ścieżki i zaznaczanie dobrze to takie rzeczy będą bardzo łatwe do osiągnięcia. Obojętnie, czy to PS, czy GIMP.

Tu masz projekt w dwóch formatach - nie wiem jak się w PS otworzy, ale w każdym razie schemat jest taki sam i te same narzędzia.
ring.zip (722,6 KB)

a jak nazywa sie ten efekt czyli ten okrągły element

Ziemska opadła aureola?

no to obiekt transformowany - raczej nikt nie nazwał tego.

To są po prostu trzy obiekty, każdy na innej warstwie, vide:

2 polubienia

fajnie by było jak byś dał osobne szablony xD

Proszę bardzo: obrys.zip (61,9 KB)

dzięki