Adobe photoshop-przezroczyste tło

Witam!

Czy i jak mogę zrobić w Photoshopie przezroczyste tło z jakimś narysowanym obrazkiem ?? chciałby takie coś wstawić na stronę.

tak możesz

najlepiej w photoshopie

http://www.forum.webdiary.pl/ftopic245.html

http://www.graffik.pl/szgif2.htm

http://web.reporter.pl/?id=000401

tutaj masz kilka wskazówek

Dzięki,ale i tak mi to nie pomogło :frowning: .Dodam,że mam Adobe Photoshop 7.0 CE [PL].

odpal helpa photoshopa i wpisz w wyszukiwarce hasło “Tworzenie obrazków przezroczystych”

Też nie pomogło ;( .już nie wiem.

Z menu Plik wybierasz Nowy. W oknie dialogowym, które się pokaże ustawiasz wymiary i kolor tła itd. - w tym wypadku przeźroczysty.

Tworzysz obrazek i zapisujesz go w formacie *.gif lub *.png.

O ile z gifem nie ma problemów, to png jako przeźroczysty wyświetlają (z tego co wiem i sprawdziłem) FireFox i Opera. Na IE będzie białe tło :frowning: .

Zależy jak to ma wyglądać.

  1. Po prostu przezroczyste tło w PS7:

File > New > Background Contents > Transparent

i zapisać:

File -> Save for Web -> Zapis jako *.gif lub *.png

  1. A np. taki efekt -chodzi o tą białą tabelkę:

tworzysz taki zaokrąglony prostokąt i po prawej stronie nad tabelą z warstawami masz “Opacity and Fill” (po polsku to chyba “krycie i wypełnienie”) ustawione są na 100%

Wystarczy, że zmniejszysz je np. do 20%

I pamiętaj, że format *.jpg nie obsługuje przezroczystości

  1. photoshop5kk.th.jpg

  2. photoshop12zy.th.jpg

  3. co3wm.th.jpg

Też nie można “zapisz dla weba” :expressionless: .

:expressionless: no to daj Save for Web (nie wiem jak to jest w polskim PS, ale pod opcją “zapisz”, skrót - Alt+Shft+Ctrl+S) :] Tam napewno będzie gif i png. Nie zapomnij zaznaczyć opcji “przezroczystość” po prawej. zobacz

banzai_bin on tam niema Save for Web, przypatrz sie dobrze :expressionless:

Co do przeżroczystego tła to zrób tak:

Naciśniej E i wybierz z tamtąd Magic Eraser Tool. Mam nadzieje, że pomogłem :slight_smile:

Nic z tego nie mogę dalej zapisać jako *.gif ani *.png a innych formatów przeglądarka nie czyta :frowning: .już nie wiem co robić…chyba zrobię w innym programie…

kaczor0 w helpie do ps jest napisane jak to zrobić - żeby to wytłumaczyć potrzeba napisać kurs - to nie jest takie łatwe. Postaram się to dziś zrobić, a ty poszukaj w sieci - jest to na pewno opisane co i jak

Złączono Posta : 31 Lipiec 2005, 12:08:20

  1. Otwieramy obraz, który chcemy edytować, aby uzyskać przeźroczystą warstwę

  2. przy pomocy narzedzia piórp

02.jpg

  1. obrysowujemy kształt, który chemy zachować

03.jpg

  1. zaznaczamy obietk, który został obrysowany

04.jpg

  1. w oknie dialogowym, które się pojawi nic nie zmieniamy i klikamy “ok”

  2. linia obrysu zmieni się w linię pływającą

  3. klikamy: zaznacz – odwrotność

05.jpg

8 ) w ten sposób zaznaczymy obszar, którego chcemy się pozbyć

  1. na klawiaturze: naciskamy “delete” - dzięki czemu usuniemy niechciany obszar

  2. powstanie biały obszar, który zlikwidujemy następująco:

  3. klikamy prawym myszy na warstwę

06.jpg

  1. powielamy warstwę

  2. stara warstwę (tę z kłódką) przeciągamy do kosza w oknie dialogowym “warstwy”

  3. jeszcze raz “delete”

  4. i mamy to, o co nam chodziło:

07.jpg

  1. teraz musimy to zapisać:

  2. Plik – zapisz jako – wybieramy format *.png

08.jpg

18 ) zapisujemy zgadzając się na każde pytanie jakie się pojawi

  1. (efekt.png)

efekt.png

*.png nie jest obsługiwany przez IE

  1. dlatego też zapiszemy to jako *.gif

  2. powtarzamy operację 26) - 27) - oczywiście wybierając z listy format *.gif

  3. prawidłowe ustawienia

09.jpg

  1. akceptujemy wszystkie komunikaty jakie wyskocvzą po drodze

  2. (efekt_gif)

efekt_gif.gif

  1. są też inne sposoby, ale to już - zachęcam do poznania programu i nauki

pliki wynikowe są dość duże, więc będą się wolno ładować

nie odpowiadam na kanałach prywatnych - więc jak są pytania - to tutaj

pozwodzenia

Jeżeli chcesz, to ja mogę Ci jeszcze wyciąć całkowicie niebieskie tło i pozostawić tam puste miejsce (transparent)… ? Tak samo mogę zostawić drzewa z liściami.

Jeśli nie możesz wybrać Gif’a przy Zapisz jako…, to spróbuj opcji Eksportuj (menu Plik).

Tu prawdopodobnie będziesz miał możliwość wyboru zapisu w innych formatach graficznych( sorry ale już dokładnie nie pamiętam, teraz używam Gimpa).

Można to wszystko dużo prościej. Sprawdź czy w Image->Mode (nie wiem jak to w polskim PSIe jest) masz zaznaczone RGB. Wiem że na początku tworzyłeś nowy plik w RGB ale może cos podczas pracy (niechcący) zmieniłeś. Jeżeli masz CMYK to nie zapiszesz giffa ani png. I jeszcze - jak wybierasz tworzenie nowego to w Color Mode musi być wybrane 8 bit.

A w Gimpie się da ??

Nie poddawaj się, kaczor! :slight_smile: Zrobiłeś, tak jak ostatnio napisałam?

zrobiłem wszystko co pisaliście… :frowning: .I nic,Jedynie ten Tutorial napisany przez Monczkina :wink: .ale to za dużo roboty… :stuck_out_tongue: .dokładne wycinanie itp… Macie jeszcze jakieś pomysły ?? .Photoshopa będę musiał się troche nauczyć.Jak w GIMP’ie się da albo przerobić może IrfaViewem przerobić się da. ?? . :expressionless: .

kaczor0 niestety - pewnych rzeczy nie przeskoczysz - w gimpie robi się podobnie, a przeglądarki grafiki nie mają raczej takich możliwości

A co masz po tym? Co ci nie działa?