Adobe Photoshop

Witam :!:

Mam problem z PSem, ponieważ gdy chcę jakiś kształt potraktawoć pewnym stylem komp mi się resetuje. Jest tak też w przypadku napisów. Gdy wybieram jakiś styl aby potraktowac nim kształt, czy napis komputer samoczynnie się resetuje. Nie wiem co z tym zrobić. Pozdrawiam :smiley:

Wiesz troszkę dziwne. Uważam że to nie jest proglem Adobe Photoshopa tylko sprzętu a konkretnie pamięci. Nie wymieniałeś ostatnio lub nie dodawałeś RAM’u ? Podzrawiam

A o jakiej wersji APS mowa :?: Może przydałby się jakiś upgrade do nowszej.

Nie, nie robiłem nic z tych rzeczy. Nic nie grzebałęm w tym kompie od początku jak go kupiłem (czyli Maj 2004) Mam 512 MB RAM

Jest to ta najnowsza CS2. Jak miałem 7.0.1. to też często to występowało, ale nie za każdym razem, a przy tej to po prostu jest notorycznie…

Wiesz może poprostu komp a dokładniej CPU ci się przegrzewa gdy komp chodzi na 100% - czyściłeś go kiedyś ?

problem może też leżeć w lokalizacji magazynu PS - przerzuć go na inny dysk --> może poprostu masz za mało miejsca na dysku C i system sobie nie radzi

a jak nie to reinstalka - czasami też tak mam, ale z czego to wynika - nie wiem do tej pory --> prawdopodobnie pamięć i dyski magazynujące

Albo poprostu masz uszkodzoną kość pamięci

Złączono Posta : 09.08.2005 (Wto) 15:51

Reinstalka wrrrrr. … nie lubie instalować WINDY. Ghost raz w tygodniu i wszystko chodzi OK

Komp myślę, że się nie oprzegrzewa. Wiatraczki chodzą ostro. A jak sprzwdzić czy w danym momencie przegrzewanie się jest przyczyna resetu.

Z dyskami próbowałem i jest to samo!! MA dwie partycje na C wolnego ponad 2 GB, a na D 70 GB. Także myśle że to tez nie jest tego przyczyną.

Co do reinstalki, to jeśli to konieczne… :hmmm:

Wiesz wiatraczki mogą chodzić ostro a pod nimi tona kurzu :slight_smile:

Złączono Posta : 09.08.2005 (Wto) 15:55

Ja jednak obstawiam na pamięć. Skocz do kumpla niech ci da na chwilke RAMik i zobacz czy problem sie bedzie powtarzal :slight_smile:

Dobra zaraz ściągnę jakiś program to temperatur (apropos jaki?) i Zobacze jakie są temperatury… :))

Co do temperatury to jest taki fajny programik EVEREST Home Edition na http://www.dobreprogramy.pl

Już pobieram. A tak na marginesie da się sprawdzić jaka jest temperatura tuż przed resetem?? A co do RAM, to tylko w taki przypadku by sie resetowalo? Moim zdaniem, objawiałoby sie to też w innych jakiś tam okolicznościach…

Odpalasz tuż przed resetem EVERESTA i sprawdzasz :lol:

A gdzie w Evereście są te temperatury, bo nie mogę znaleźć ?? :))

Jak sobie zassasz z http://www.dobreprogramy.pl EVEREST Home Edition to jest tam taka ikonka CZUJNIK - pokazuje temp CPU i inne. Co do pamięci to Adobe Photoshop jest to aplikacja stworzona dla kompów Apple Macintosh a jak wiadomo rezerwuje ona maxymalną pamięć. W nieszczęsnych pecetach chodi kiepsko i rezerwuje również dużą ilość RAMU, może się do niejźle odwoływać i wtedy kiszka

Złączono Posta : 09.08.2005 (Wto) 16:07

Komputer/czujnik :0

Odkryłem, że na drugim użytkowniku jest wszystko OK. Może teraz się ktoś domyśli o co chodzi :?: :smiley:

nie do końca - jest to niezależny produkt, niezależnej firmy wydawany w wersji na PC i Maca, tak wię to sformułowanie jest niefortunne - sprawdza się raczej w przypadku programów typu Gimp - stworzony dla linuksa i “przetworzony” na PC.

ilość zajętości pamięci można określić w opcjach programu - ja od paru lat pracuję na PS i jakoś ani razu mi się nie wywalł z powodu braku pamięci etc.