Adobe Premiere Pro 20. Zacinający się podgląd.

Cześć, tamat był już poruszany, jednak brak tam skonkretyzowania, stąd moje ponowne założenie sprawy.

Posługuje się programem Adobe Premiere Pro 2020. Jestem w temacie poruszania się po aplikacji nie do końca barwny.

Aby nie zanudzać - stworzyłem projekt, który docelowo znajduje się na telefonie (iPhone). Zaimportowałem pliki wideo (co okazało się utrapieniem) na PC (Lenovo Legion Y540). Jedynym rozsądnym pomysłem było sklejenie tego w jeden plik i wrzucanie w wetransfer.

Dalszym krokiem było umieszczenie już gotowych filmów do programu. Plik MOV, czyli ten iphonowski - wg informacji z internetu, nie do końca jest kompatybilny z APP. Tak też praktycznie stwierdziłem. Podgląd się przycina, nie można płynnie pracować na projekcie.

Podejrzewałem, że przekonwertowanie na avi będzie rozwiązaniem. Niestety nie. Spróbowałem też renderowania całości (avi), sugerując się informacjami na forach, co się okazało - Było super rozwiązaniem. Było. Cieszyłem dopóki nie postanowiłem nałożyć efektów, przejść itp. Wróciło do tej samej postaci lagowania, ale przy usunięty efektów - działa. Wydaje mi się, że tak jednak być nie powinno.

Czy laptop jest przeciążony projektem? (Łączna waga MOV to ok 7gb - przekonwertowanie dużo mniej)

Czy jest rozwiązanie, by nie konwertować formatu MOV i zaczarować to już wewnętrznie w Premiere?

Czy istnieje jakieś rozwiązanie, które nie odbije się na jakości wideo a będzie można komfortowo poruszać się w programie.

Dla jasności - jestem świeży, więc nie linczujcie, a zresztą, walcie we mnie każdą siłą a najlepiej w mój problem. Im szybciej pomożecie, tym szybciej pozbędziecie się małej amebki.

Jeśli coś umknęło, czegoś nie dopisałem, proszę o komentarz.

Dziękuje, pozdrawiam.

No MOV jest ciężki… Jaki to laptop i specyfikacje? Chodzi mi o procesor i kartę graficzną. Możliw4e też, że Premiere pracuje na integrze, a nie na GPU dedykowanym.

1 polubienie

Specyfikacje:

Procek: intelcore i7-970h cpu, 2.60Ghz 2.59GHz
Ram: 16gb
Karta graficzna: NVIDIA GEforce GTX 1650

Wyłacz wspomaganie GPU jeżeli GPU jest niekompatybilna co się zacinają - tan miałem w Phosochop i mi pomogło. I uruchom go z procesorem graficznym o dużej wydajności ze skrótu - może jak powiedział kolega pracuje na karcie Intel

1 polubienie