Adobe Premiere Pro CC - Zacinanie się odtwarzanego filmu

Witam :D.

 

Tak jak w temacie. Gdy w danym klipie zmienię kontrast to się zacina podgląd nie wiem czemu :(.

Odtwarzanie przez jakieś 4s jest płynne, a potem są lagi.

Wie ktoś może jak to rozwiązać ???

Przeszkadza to dość w produkcjach :beksa:. 

Widocznie masz słabego kompa i nie wyrabia z płynnym generowaniem podglądu, gdy nałożysz efekt.

Zmień rozdzielczość podglądu

Uwierz mi, że kompa mam dość mocnego. Na słabym kompie nie bawiłbym się w montaż filmów :D.

Dzięki za rade :D.

Zmieniłem na 1/2 i chodzi płynnie :D.

Sprawdź, czy masz włączoną akcelerację GPU. Kompa możesz mieć mocnego, ale program z tego nie korzysta.

File -> Project Settings -> General zaznacz Renderer na Mercury Playback Engine GPU Acceleration (CUDA).

Dobrze byłoby do tego zainstalować sterowniki CUDA (pod warunkiem że masz kartę od nVidii)

Renderowanie zmienione :D.

Przy zmianie kontrastu lub wzmocnienie światła na rozdziałce Full się trochę zacina, jednakże znośnie :D.

Przy rozdziałce 1/2 chodzi płynnie.

Jednak przy filtrach koloru np. Day4Night lub Sepia zacina się podgląd i też gdy łącze je razem.

Nawet w rodziałce 1/2.

Renderowanie grafiką pomaga ale dalej są lagi.

Są znośne lagi :smiley: ale i tak trochę denerwują.

Grafe mam  Nvidi-GTX 960 4GB :D.

Nawet przy najnowszej wersji i wsparciu GPU dalej mam lagi podczas oglądania(gdy mam w łączone efekty).

Cytat

Widocznie masz słabego kompa i nie wyrabia z płynnym generowaniem podglądu, gdy nałożysz efekt.

Zmień rozdzielczość podglądu

Cytat

Dzięki za info o zmianie rozdzielczości! Mam tak słaby procesor że to była masakra.

Montowany film jest w rozdzielczości FullHD, a dodam, że zmiana rozdzielczości nic nie daje mimo lepszej konfiguracji od poprzedniej.

Stary sprzęt:
I5 2400
Ram 8GB
GTX 960 4GB

Nowy sprzęt:
Ryzen 5 2600
8GB Ramu
GTX 1060 6GB

Ramu mam mało. Przydało by się 16GB ale nie jestem pewien czy to zagwarantowało by płynność podglądu.

Płynność zdecydowanie tak! :slight_smile: Polecam kupić dyks SSD u mnie pomogło

Cześć. Ja mam takie pytanie. Mam i7 8700K, 32 GB RAM, GTX 1070 i dysk SSD M.2 pod system 250GB i SSD M.2 500GB na materiały których używam w projekcie. Dodatkowo na sam katalog z projektem Premiere Pro mam dysk SSD WD Blue 500GB.

W 2.7K 60 FPS materiały podczas edycji i tak się przycinają, często nawet bez nałożenia efektów.
Wymiana którego elementu mogła by tutaj najwięcej pomóc? Ramu chyba wystarczy, także myślałem o karcie graficznej, lub ewentualnie procesorze.

Z góry dzięki za jakieś sugestie.

Pozdrawiam!