Adobe Reader - problem z aktualizacją programu

Witam.

Posiadam przeglądarkę plików _ .pdf _ Adobe Reader X w wersji 10.1.5 wraz ze wtyczką, ale jak chcę zaktualizować z poziomu programu gdy sprawdzam w menu _ Help _ >> _ Check for Updates _ to się wyświetla, że brak nowszych aktualizacji. pomimo że wiem że jest już nowsza wersja Adobe Reader XI 11.0.1.

Chcę zapytać: dlaczego nie mogę zaktualizować tej wersji, czy ta wersja 11 jest kontynuacją tamtej wersji lub też nie i stąd komunikat o braku nowszej wersji, czy może jest jakiś problem z samym programem i należy go np. zreinstalować ?

Poza tym posiadam też starsze wersje Adobe Acrobat Readera w wersjach 5.0, 5.0 CE i 6.0 CE wszystkie w folderze C:\Program Files\Adobe.

Wersje 5.0 i 6.0 CE nie działają u mnie, 5.0 CE działa, ale wyświetla jakiś błąd z instalatorem.

Czy z tych poprzednich wersji powinienem jeszcze korzystać skoro mam najnowszą, ale każda z tych wersji działa chyba trochę inaczej, jeśli tak to co mogę zrobić żeby te wersje poprawnie się uruchamiały i działały - zreinstalować je ?

Cześć

Odinstaluj starsze wersje Adobe Reader.

Jeżeli będzie problem z ich deinstalacją sprawdź ten program:

http://labs.adobe.com/downloads/acrobatcleaner.html

Pobierz i zainstaluj: Adobe Reader XI

Pamiętaj, że do Visty nie ma wersji XI, jest tylko X (ale tego dowiesz się na stonie Adobe przy wyborze systemu i potem wersji programu). Ciekawostka, prawda? Szczególnie że dla Windows XP jest wersja XI… :slight_smile:

Mam system Windows XP , a więc wiem już bo sprawdziłem, że dla tego systemu jest wersja XI ( 11.0.01 ).

Dobrze zainstaluję wersję XI i odinstaluję starsze, niepotrzebne już chyba wersje 5.0 , 5.0 CE i 6.0 CE oraz także chyba tę X , ale pytanie moje było raczej inne.

Mianowicie dlaczego nie mogę ściągnąć, a właściwie to po prostu nie ma nowszej wersji X ( 10.1.15 ) - czy wersja XI nie jest bezpośrednią kontynuacją wersji X , czy po prostu nie ma nowszej wersji lub jest ostatnią z tej serii a następną, ale już oddzielną jest wersja XI? :slight_smile:

Cześć

Nie wiem czy XI jest bezpośrednią kontynuacją X ale wszędzie jest napisane że aby dokonać “upgradu” do nowszej wersji należy usunać starsze wersje Adobe Reader a następnie zainstalować nową wersję na czysto.

Wracam do tematu, bo dziś właśnie Firefox poinformował mnie, że jest nowsza wersja wtyczki Adobe Reader dla niego czyli Adobe Reader XI (11.0.02). I żebym zaktualizował ją.

Ale i tak wiedziałem wcześniej, że jest taka wersja dla Win XP.

Postanowiłem to zaktualizować dla FF , a później okazało się że zaktualizowała się także cała przeglądarka Adobe Reader X (10.1.6) do wersji XI (11.0.02), która przypomnę jest u mnie domyślną przeglądarką plików .pdf.

Po restarcie FF i zaakceptowaniu nowych warunków instalacji i umowy pojawiła się także w FF.

A więc mamy wniosek, że jednak możliwa jest taka aktualizacja, a wersja XI jest jednak kontynuacją wersji X.

Nie rozumiem tylko dlaczego poprzednia jeszcze wersja X w opcji Check for Updates… nie znajdowała nowszej wersji ? :razz:

Bo to są dwa różne podejścia dwóch różnych firm - Mozilla zdecydowanie bardziej dba o bezpieczeństwo użytkownika swojego produktu (swojej przeglądarki) niż Adobe.