Adobre Premiere Pro 2.0 - zdjęcia są ucięte!

Witam. Mam problem z programem do tworzenia i obróbki filmów - Adobe Premiere Pro 2.0. Chodzi mi o to, że jak np. stworzę obraz w Photoshopie i umieszczę go w polu roboczym filmu (w adobe premiere) obraz jest albo baaaaarrrrdzoooo rozszerzony albo baaaaardzzzooo (!) ucinany tak, że zostaje tylko jego część.

Kiedy zrobiłem w PS napis “WITAM”, w Adobe premiere podczas odtwarzania zrobionego filmu z napisu “witam” zostaje samo “A”, ponieważ reszta jest ucięta. Co można na to poradzić? Z góry dziękuję.

Jeśli temat umieściłem nie tu, gdzie trzeba prosiłbym o przeniesienie. :slight_smile:

hmm a jak odpaliłeś premiera jaki rodzaj projektu wybrałeś? polecam standardowy PAL

włączyłem premiera i na początku włączałem w nowym projekcie "DV - NTSC standard 48 kHz i wtedy wszystko było źle. Potem włączyłem “DV - PAL” standard 48 kHz i to samo…

@ edit

Kombinowałem trochę z projektami i w każdym jest to samo… może mam zmniejszać rozdzielczość tych zdjęć? W adobe sa one po prostu ucięte… zostaje taki kwadracik tylko…

@ edit

w Irfan Wiev to samo… zdjęcie jest ucięte! !!

W Photoshopie w nowyn dokumencie wybierz “film i wideo” i pozostałe opcje dla filmu .

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.