Adres BBC News


(Krasor) #1

Hej jaki jest adres BBC News do słuchania na komputerze wcześniej byl http://www.bbc.co.uk/radio/listen/live/r4.asx ale od paru dni nie działa. 


(Maha) #2

BBC niedawno przeszło na mp3 128kbp/s. Wszystkie nowe streamy Radia Brytyjskiego są np. tu:

 

http://www.radiofeeds.co.uk/query.asp?feedme=bbc

 

Adres, który podałeś należał do BBC Radio 4. Klikasz na cyferkę po prawej i ściągasz plik ‘bbcradio4fm.pls’ lub ‘bbcradio4lw.pls’, a potem przeciągasz plik na okno Twojego odtwarzacza.

Możesz też otworzyć pliki w Notatniku, wyciągnąć adres bezpośredni: http://bbcmedia.ic.llnwd.net/stream/bbcmedia_radio4lw_mf_p i dodać go ręcznie do odtwarzacza.

 

BBC Radio 4 retransmituje w nocy program BBC World Service, więc możliwe, że chodzi Ci o to. Wtedy ściągasz plik ‘eieuk.pls’. Jakość tylko 48kbp/s.

 

Edit:

 

Sam czasem słucham BBC online, więc jeszcze trochę poszukałem na temat tej ‘streamowej rewolucji’ u nich. Udostępniono też strumienie aac w jakościach: 48, 96, 128 i 320kbp/s, ale nie normalnie, a za pomocą protokołu HLS (HTTP Live Streaming), więc np. AIMP w tym momencie tego niestety nie odtwarza (oby stworzyli szybko plugina). Jest to twór Apple’a, więc ich produkty natywnie powinny. Na Windowsie odtwarzają to np. PotPlayer, MPC-HC (przez kodeki LAV, więc i inne odtwarzacze oparte na DirectShow dzięki nim powinny grać) i VLC (wieloplatwormowy; nie sprawdzałem).

 

Linki są też na:

http://www.radiofeeds.co.uk/query.asp?feedme=BBC

pod Other format (AAC/AAC+ HLS / Ogg Vorbis / Opus) stations in the UK containing ‘BBC

 

Tylko jestem ciekaw, czy poza UK też działają. Czekam na odzew :slight_smile:

 

 

Edit 2:

 

Dodatkowy stream w mp3 128kbp/s (znaleziony przez www.tunein.com) dla np. BBC Radio 4 wygląda tak:

 

http://sc4.sjc.llnw.net/stream/bbcmedia_radio4fm_mf_p

 

Dla przypomnienia adres strumienia, który podałem wcześniej wygląda tak:

 

http://bbcmedia.ic.llnwd.net/stream/bbcmedia_radio4fm_mf_p

 

więc przez analogię można tworzyć adres jednego znając drugi dla każdej stacji BBC zamieniając albo część początkową do ostatniego ukośnika, albo końcową po ostatnim ukośniku.