Adres do strony z ramkami

Witam!

Szukam adresu który by wymuszał na przeglądarce otworzenie pliku index.html (okienko podzielone ramkami) z zawartością w prawej ramce z inna stroną niż ustawiona domyślnie. Dokładnie chodzi o stronę http://www.galeria-grm.cba.pl. Index dzieli okno na 3 ramki lewa; gorna; prawa chodzi o to żeby zamiast pliku start.html w prawej ramce pojawiał sie plik inne.html. Czy udało by sie taki efekt wywołać jakimiś komendami w pasku adresu?

Nie rozumie za bardzo o co Ci chodzi. Chcesz na swojej stronie zmienić plik źródłowy wczytywany do prawej ramki ?

Zmieniasz w pliku index.html, w linijce odpowiedzialnej za wczytywanie pliku do ramki prawej, zamieniasz adres plików.

Znacznie lepszy efekt uzyskasz zamiast budować stronę opartą o ramki, przerobić ją na DIV.

właśnie kod źródłowy ma zostać bez zmian bo jak zmienię kod w index.html to przy wejściu na stronę główną przez adres stronki, będzie się pokazywać zawsze ta sama strona i będę miał to co mam teraz.

Teraz mam ustawione zawartości ramek następująco:

ramka Gorna -> banner.html

ramka Lewa -> menu.html

ramka Prawa -> start.html (w tej ramce zmieniają się stronki po kliknięciu w menu)

I chodzi mi o coś takiego że bez zmian w kodzie w pliku index.html wywołać w ramce “prawa” plik inne.html a nie domyślnie ustawiony plik start.html.

Przecież jeżeli jakoś bez grzebania w kodzie ustawisz na inne.html to też będzie zawsze ta sama strona. Może powiedz po co ta zmiana skoro nic nie zmieni?

tdk2005 - kompletnie nie rozumiem po co Ci wywoływanie strony, skoro ona i tak Ci się zmienia? Jaki cel chcesz osiągnąć, bo ja nie widzę na razie w tym sensu… !

Mam wrażenie, ze tylko ja to zrozumiałem.

Wg mnie jedynym rozwiązaniem będzie stworzenie osobnego pliku z ramkami… Ramki nie są zbyt elastycznie i nie dają tyle możliwości co chociażby include() w PHP.