Adres IP i atak - pomocy

Witam. Ja mam pytanie odnośnie ataków na mój komputer. Mam zainstalowanego Outpost Firewall Pro i jak mam jakiś atak na mój komputer, to pokazuje mi ades IP atakującego. Czy jest jakś metoda aby zlokalizować skąd jest ten atak, czyli do kogo należy i wyeliminować go, czyli zablokować. Jest może na to jakiś sposób, lub jakieś programy? Proszę o pomoc

Jedyne co możesz zrobić to zainstalować AntyWirusa i zabezpieczyć porty programem WWDC.

Skąd to IP możesz sprawdzić tutaj:

http://www.ip.dojazd.org/

http://www.digipedia.pl/ip/

Są dość niedokładne i często pokazują złą miejscowość tego typu strony.

PS: Mi też często ten firewall wykrywał jakieś ataki, ale to raczej fałszywe alarmy wywołane przez jakieś programy.

Obecnie korzystam z Avasta, a może zmienić na jakiś inny?

Ataków w internecie jest mnóstwo, dlaczego we wczesnych windowsach XP bez Service Packa po zainstalowaniu neostrady komputer po chwili infekował się automatyczie mnóstwem robaków i trojanów ?

Niestety uchronić się przed tym nie da, jak kolega wspomniał najlepiej blokować porty. Jednak jeśli masz firewalla nic nie powinno Ci grozić. IP możesz sprawdzić darmowym programem do identyfikowania IP na HOSTA ( pokaże Ci kto Cie atakuje ).

Ja w sieci korporacyjnej takich “ataków” mam setki i nie są one szkodliwe. Przeważnie wywołują je programy na innych serwerach które sprawdzają ( pingują, sprawdzają porty itp ) komputery podłączone do internetu. Jeśli jednak widzisz że przed dłuższy czas jeden i ten sam IP Cie skanuje proponuje się tym zainteresować. Jeśli masz ochote możesz także napisać do TP ( jeśli to IP pochodzący z TP ) na adres abuse@tp.pl i otrzymasz odpowiedź co i jak.

Pozdrawiam!

do identyfikacji po IP polecam program IP Locator>process>process single host>wpisujemy>ok i mamy wszystko jak na dłoni