Adres IP, o co chodzi bo już się gubię z tym IP prywatny, a IP publiczny?

Bramę i IP routera mam 10.44.66.88, a DHCP OD KOŃCÓWKA 2 do 86. Wiec się nie pokrywa.

Patrząc na twoje traceroute pod nr 5. widzę po raz ostatni twojego dostawcę, potem sygnał wędruje do sieci Exatel gdzie następnie śledzenie jest zablokowane do samego końca.
To sieć o wzmożonym bezpieczeństwie do obsługi banków, biznesu.
Dlatego myśle ze tu problem dotyczy strony która ma problemy z prawidłowym przetworzeniem jednego adresu na drugi. Nie jest przecież rozwijana a wprost przeciwnie, przeznaczona do likwidacji. Z tego co wiem, to nowa strona nie ma już opcji sprawdzenia adresu logowania.

Jeśli nie masz 8-bitowej maski, to do 10.196.0.0 bardzo Ci daleko.

Maskę mam 255.255.255.0

Jest mało prawdopodobne, aby pakiet z prywatnym IP przeszedł przez kilka routerów z prostego powodu - trasa do takiej sieci musiałby być rozpropagowana przez ISP, w BGP. Ruch pomiędzy publicznym, a prywatnym IP możliwy byłby tylko w obrębie sieci ISP i tylko na jego urządzeniach, znam jednego takiego, gdzie ruch z prywatnych IP jest routowany, ale tylko w obrębie jego sieci i tylko na urządzeniach sieciowych.

Bardziej wygląda mi to na adres proxy/load balancera. Ktoś mógł zrobić reverse proxy, zamiast tansparent proxy i aplikacja widzi IP proxy zamiast real IP klienta. Może być błąd konfiguracyjny na nginx czy haproxy lub innej tego typu usłudze.

W takim razie to nie Twoje IP. W tracert widać, że drugi skok jest już na publicznym IP, który jest już na brzegu sieci ISP.

Gdyby IP pokrywało się z Twoim LAN, możnaby przypuścić, że aplikacja odczytuje z przegladarki Twoje IP prywatne.

Dlatego napisałem ze po wyjściu z T-Mobile wszedł w sieć Exatel i tu już czarna dziura.
Exatel to sieć obsługujaca między innymi Kancelarie Premiera, Ministerstwo Obrony, sporo banków a nawet korporacyjne sieci różnych ISP.
A to co widnieje na jego stronie banku to błędy nieaktualizowanej i przeznaczonej do kasacji strony

1 polubienie