Adres ip versja 6 od operatora, a połączenie zdalne

Witam

 

Mój operator dostarcza mi internet wraz z ipv6

U mnie o wygląda tak, że mam ruter kablowy Compal i do niego podpięty swój ruter Cisco. Z tego co wiem, to żeby połączyć się ze swoim ruterem z zewnątrz to nie muszę już Compala przestawiać w trym bridge. No dobrze, ale teraz jak połączyć się ze swoim ruterem? Co wpisać w przeglądarce? Ten adres ipv6, który jest taki długi i który mam od Compala na swoim Cisco jako WAN?

 

I drugie pytanie. Jeśli dodatkowo mam za swoim ruterem sieć lokalną ipv4, to żeby połączyć się z zewnątrz z konkretnym komputerem (na porcie 5513) w mojej sieci prywatnej, to co mam wpisać w przeglądarkę? Adres ipv6 Cisco wraz z portem?

przykładowo:

fe80::4ec7:480d:835a:f51a:5513

?

 

Thx

Napisz jaki dostawca. To jakiś UPC (Virgin Media)?

Z tego co widzę masz zmienne ipv4. Może ipv6 jest tylko w sieci operatora ? 

PS. otwarłeś port 22 ? :slight_smile:

 

To może być DS-lite  - ruch IPv6 idzie po Iv6 a wychodzący ruch IPv4 jest trochę na zasadzie NATu enskapsulowany w IPv6. 

Miałem tak ostatnio w UPC (Virgin media) - mój router od dostawcy nagle wyskoczył z bridge mode (i dodatkowo dość mocno zabezpieczono go przed przełączniem znowu w bridge, musiałem po SNMP walczyć), dodatkowo brak możliwości dostepu z zewnątrz. Zgłosiłem, wyłączyli dla mnie DS-Lite i dostałem znowu IPv4. Kończą się pewnie adresy IPv4 i przez to tym, co nie potrzebują robią DS-Lite.

Generalnie chodzi mi o to czy dobrze rozumuję w moim pierwszym poście. Czy gdzieś popełniłem błąd? Gdzie mam otworzyć ten port 22 i po co?

 

PS

Chodzi o upc, ale piszę z innego miejsca/sieci.

Zaloguj się na router i zrób zrzut ekranu z zakładki od strony WAN (co pokazuje adresy zewnętrzne i typ połączenia).

No właśnie nie mogę się połączyć, dlatego zacząłem wątek, kręci się kółko z napisem connecting .

Co robię źle?

Z wewnątrz. Połącz się z wewnątrz sieci na adres IPv4.