Adres IP w sieci bezprzewodowej

Witam,

mam problem a za razem pytanie :slight_smile: Moje lącze internetowe rozdzielilem na 2 x laptop i kablem PC - Routerem firmy LinkSys WRT54GC, problem polega na tym, że chcę zagrać z bratem na dwóch laptopach w grę Heroes 3, stawiam server na laptopie i nie mogę sie podlaczyc z drugiego laptopa - nie wiem jakie ip wpisać ewentualnie co skonfigurować aby stawiać server lanowy zebym sobie w domu mógl grac ja brat i siostra kazdy na kompie (2x lapt, i stacjonarny)

Pomocy!

Dodatkowo czasami w nocy mam wrażenie że komp strasznie wolno śmiga w necie czy jest możliwość sprawdzenia czy ktoś nie podlaczyl sie do mojej sieci domowej (pomimo hasla)

Panel sterowania/Połączenia sieciowe/Połączenie bezprzewodowe/(PPM) Właściwości/ I wybierasz zakładkę SZCZEGÓŁY

I tam masz podane IP laptopa (ewentualnie PC) :wink:

I gdy na tym laptopie postawisz serwer to przy pomocy tego IP znajdzie ci serwer na innych komputerach.

P.S.

A nie znajduje ci automatycznie serwera?

Nie wykrywa automatycznie niestety

Szczególy polaczenia sieciowego

Adres fizycczny 00-0E-35-DA-23-42

IP 192.168.1.102

Maska podsieci - 255.255.255.0

Brama domyslna 192.168.1.1

Server DHCP - 192.168.1.1

Server DNS - 85.198.192.6

85.14.127.138

TAKIE są szczegoly i po zadnych z podanych adresow jak postawie server nie da sie polaczyc - pomocy prosze ;p podobno sie da po jakimś przekierowaniu portów ? o co chodzi ;p

IP 192.168.1.102 to twoje ip

może spróbuj wgrać najnowszego patcha.

najnowszego patcha do czego ;>?

sam powiedziałeś że chodzi o grę :arrow: Heroes 3

musi byc drugi modul a jesli chodzi o ip computera to kazdy komputer ma swoje ip