Adres IP Wan w routerze bezprzewodowym

Witam, 

zauważyłem, że w ustawieniach mojego routera widnieje IP WAN. Po wejściu na ten adres (w sieci lokalnej) otwiera się strona routera. Po normalnym wpisaniu tego adresu z innej sieci nic nie ma (po prostu nie ma takiej strony). Orientuje się ktoś jak to jest w tym Orange? Czy przez odpowiednie przekierowanie portów mógłbym jakoś postawić globalny serwer?
 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam,

jakubgross

Nie piszesz dokładnie jaką masz usługę, nie piszesz jaki router. Jakiej więc odpowiedzi oczekujesz?

Internet bezprzewodowy w Orange, ZTE 283+

Zadzwoń do konsultanta, czy masz publiczny adres IP (zewnętrzny). W LTE różnie to bywa.

Kiedyś pytałem się o Orange VPN, ale ta usługa jest dostępna tylko dla biznesowych klientów.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

LTE to zmienny adres IP .

Na LTE nie uzyskasz ani zewnętrznego IP ani stałego, zazwyczaj na jeden adres przypada kilka tysięcy użytkowników.

Niekoniecznie, ja mam stałe IP.

To zależy od operatora, niektórzy oferuję możliwość wykupienia publicznego IP. Są też tacy co blokują IPSeca, a są tacy co tego nie robią. Wszystko zależy od konkretnego operatora, więc nie ma coś się opierać na tym, że 3G/LTE to zmienne IP lub tylko i wyłącznie NAT.

Jak się zapłaci ?

Tak. Ostatnio szukałem operatora, który nie blokuje IPSeca z możliwością wykupienia publicznego IP. Nie pamiętam teraz, ale chyba t-mobile i plus mają publiczne IP w ofercie.