Adres IP zew.czy wew?

Jest o tym sporo ale mam problem ponieważ nie wiem jak sprawdzić jakie mam IP zew czy wew.Czy jest jakiś prosty sposób by to sprawdzić?(inny niż ten)Znalazłem tylko coś takiego ale i w ten sposób nie jestem w stanie określić.

Patrzymy co pisze w polu Adres IP i jesli ‘liczba’ z tego pola nazlezdy do ktoregos z podanych przedzialow:

10.0.0.0 - 10.255.255.255

172.16.0.0 - 172.31.255.255

192.168.0.0 - 192.168.255.255

jeśli się mieści to jest wew.a jeśli nie to zew.(za bardzo tego nie czaje)

Może jakieś przykłady? :slight_smile:

Załóż jakiś serwer np. gry i sprwadz czy ktoś może się podłoczyć. Jeżeli tak to masz zew. IP.

Jakie masz łącze internetowe?

Start -> uruchom -> cmd -> ipconfig

i podaj co masz w polu adres IP

a może podasz swoje ip ??

tak ?

a jeśli ten ktoś jest z ew. Lan’u ?

Pozatym trzeba wtedy kupić grę … (jeśli się nie ma odpowiedniej)

darek_84

prościej: :arrow: http://net-ip.info/

i pod polem wyszukiwania pisze twoje IP,

a to w nawiasie to jest to, przez które jesteś widziany z zewnątrz - jeśli jest ono inne niż przed nawiasem to masz pewność, że masz IP wewnętrzne.

Złączono Posta : 09.05.2006 (Wto) 20:15

a na taki “trudniejszy sposób” ->

http://net-ip.info/index.php?typ=adres_ip

Wszystko o klasach IP :slight_smile:

Ojojoj myślałem ze to chyba logiczne :x Najprościej chyba zapytać się swojego admina.

Przecież są darmowe gry :shock: :?

to chyba nazwa hosta, a nie coś przez któro jesteś widziany z zewnątrz

pozwole sobie skorzystac z tematu przy okazji i sie spytam,czy moje ip 192.168.0.149(jeszcze pare dni temu na koncu bylo 146…) jest wew(tak mi sie zdaje)??jesli tak to czy to moze byc powodem moich kosmicznie niskich trensferów we wszystkich bitTorrentach(max 10kB/s,przy łączu 1mb dzielonym na 2 kompy przez ruter))? dziekuje z góry za pomoc

tak czy inaczej wiąże się z kupnem …

bo aby sprawdzić czy masz IP zew. będziesz specjalnie ściągał grę kilkuset megabajtową?

A te ewentualnie dołączone do czasopism … tak czy inaczej wiąże się z kupnem :slight_smile:

tak :slight_smile:

tyle tylko, że jeśli masz IP zew. to widnieje tam twoje IP a nie host sieci :wink:

Ja tak sprawdzałem na kilku kompach i działa w ten sposób 8)

Oczywiście mogę się mylić, ale nawet jeśli to drugi link podany w moim poprzednim poście odnosi się do klas IP i do adresów prywatnych - więc nawet samemu można łatwo porównać :slight_smile:

sam sobie podałeś odpowiedź sprawdź swoje ip i jeśli należy do któregoś z przedziałów to masz wewnętrzne

swoje ip sprawdisz

uruchom–>cmd–>ipconfig i tam masz napisane twoje ip

Ok,dzięki za informacje.

niestety się mylisz w oby przydkach czy masz IP zew. czy wew. może występować nazwa hosta. Przynajmniej w mojej sieci tak to działa.

Pozdrawiam :wink:

http://banita.pl/~pysiu/inci/ip.html poczytaj o ip :wink:

Akira7

Tak, to jest wewnętrzny IP. I owszem, jest to powodem ‘kosmicznie’ niskich transferów.

dzieki za odp ;] a moglby mi kots pomoc w zmianie wew ip na zew ip? Wiem,ze ten temat był juz wałkowany, szukałem juz sporo, probowałem i nic z tego nie wyszło skoro dalej mam wew ip :confused: pozdrawiam

musisz się zgłosic po niego do dostawcy neta on ci przydzieli :slight_smile:

to rozumiem,ze innej mozliwosci nie ma?:> a ta zmiana adresu ip przez dostawce wiaże sie z jakimis kosztami? ;] pozdro

wszelkie informacje zna tylko on :wink:

rozumiem :smiley: dzis juz dzwonil nie bede,bo jeszcze mnie calkowicie odłączy od neta(ze wzgledu na godz ;p), w takim razie jutro :wink: dzieki i pozdrawiam

Akira7

A kto jest Twoim dostawcą?

a za to się przeważnie płaci