Adres poczty elektronicznej po koreańsku i nie tylko

Witam,

Czy ktoś może odpowie mi jak wygląda adres poczty elektronicznej w krajach gdzie stosuje się inny alfabet niż łaciński. Normalnie to powinien wyglądać ze znakiem @ w środku.

Czy w zapisie adresu poczty elektronicznej stosuje się w adresie inne znaki alfabetu niż łaciński ? Czy znak @ wszędzie obowiązuje?

Np. oglądając stronę internetową firmy LG CYON w Seulu nie sposób zobaczyć tam adres poczty internetowej z małpą w środku. Chciałem tam wysłać zapytanie w języku angielskim o ich produkcie.

Zainstalowałem na Windows XP – zestaw wschodnich języków i te znaki koreańskie czy chińskie widać na ekranie…

Natomiast po wysłaniu maila na adres poczty elektronicznej polskiej ambasady w Seulu embassy@polandsoeul.org

system gmail poinformował mnie, że e-mail nie może tam dotrzeć.

Podobną odpowiedź otrzymałem po wysłaniu też innych maili do S.Korei.

Jak to jest naprawdę ? A jak to wygląda z innymi krajami – Chiny, Japonia, itd.

Zaczynam wątpić w nieograniczone możliwości internetu.

[-X

@ jest znakiem, który identyfikuje adresy poczty elektronicznej i jeśli Ty wysyłasz do “innego państwa” adres musi ten znak zawierać, a czy u odbiorcy będzie on tak samo wyświetlany - nie wiem :wink:

Poczytaj np. to:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Poczta_elektroniczna

http://pl.wikipedia.org/wiki/Simple_Mai … r_Protocol

Na tej stronie nie musi być widoczny adres z “małpą” - może jest formularz kontaktowy lub link do adresu - to często stosowane zabezpieczenie antyspamowe.

PS. może spróbuj na adres embassy@polandseoul.org - od dawna wątpię w to, czy niektórzy widzą błędy w tym co napisali :wink:

wygląda wszędzie tak samo jak i u nas.

Wszędzie jest taki sam. W informatyce przejęło się anglosaskie nazewnictwo i znaki, jest stosowane na całym świecie (nawet w komunistycznych Chinach i Związku Radzieckim).

Na stronie internetowej Wikipedii wg podanych linków - po przejściu na Wikipedię w języku koreańskim - znak @ znika. :frowning: :frowning:

Dlatego chyba używa się znaków i liter z alfabetu jaki w danym kraju. Może używają niektórzy np. ambasady znaków łacińskich, ale trzeba za ten adres poczty elektronicznej słono zapłacić.

Dlaczego takie firmy jak LG Cyon znajdujący się w Seulu w Korei Południowej - produkujący sprzęt elektroniczny w tym PDA nie posiada światowego adresu poczty elektronicznej (internetowej) to zagadka.? :!: Boją się spamu ? Czy nie posiadają informatyków którzy odsieją ziarno od plew ?

W ogóle to mogę taką stronę internetową przetłumaczyć na polski przy pomocy Google. Tłumacz Google - tłumaczy tylko sam zapis w formacie tekstu, natomiast nie tłumaczy zapisu w formacie obrazu. Dlatego mam pewien pogląd (ograniczony) na to co tam jest napisane. Oczywiście również próbowałem tzw. kontaktu (antyspamowego) - tylko że tam żadają rejestracji a potem logowania. Wszystko OK, tylko spróbuj się tam zarejestrować ! :expressionless: :expressionless: !!

Chciałem np. coś kupić w Korei i weszłem na stronę internetową G market. Po próbie zarestrowania się na tym rynku, system zażądał podania numeru karty ubezpieczenia społecznego oczywiście wg ich formatu. Tam (w Korei) jest zapis grożący sankcjami karnymi za podanie złego numeru karty. Więc co miałem podać numer swojego dowodu osobistego ? Nawet gdybym chciał to nie mogę - nie pasuje do podanego formatu :expressionless: .

Chyba mam rację że z tym adresem poczty elektronicznej jest coś nie tak - światowa unifikacja tego adresu jest tylko w teorii.

Ponadto w internecie nie znalazłem kogoś kto podjął by ten temat na poważnie. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

@ - prawidłowo ten znak po angielsku nazywa się at , czy nie było tak czasem coś w stylu jakieśznaczki[at]domena[dot]costam? Nazwa małpa dla @ to jest tylko i wyłącznie polski wymysł.

Tak poza tym z tego co mi wiadomo to ICANN dopuścił stosowania znaków danego języka, np. liter (ą,ę itp.) - przykład - więcek.pl tak samo dostępne są strony z adresami z alfabetem niełacińskim, np. alfabet stosowany w języku arabskim, chińskim, japońskim, greckim itp. Tak samo mogą być dostępne adresy mailowe korzystające z tego typu domen.

Pozdrawiam!