AdSense na blogu - jak zniwelować pusty prostokąt przy zablokowanej reklamie?

Witam,

Mam artykuł. Wrzucam do niego reklamę z AdSensa i działa. W momencie kiedy ktoś używa AdBlocka wtedy reklama się analogicznie nie pojawia i tu jest moje pytanie:

  1. Czy da się zrobić tak, że jak ktoś używa adblocka to prostokąt reklamy zostanie usunięty i tekst będzie w pierwotnej formie bez białej przerwy na której powinna być reklama?

  2. Jeśli nie da się zrobić tego o co wyżej, to w jaki sposób dodać na środku tego prostokąta reklamowego, który jest zablokowany napis: REKLAMA / Tak jak na screenie poniżej.

Z góry dziękuję za pomoc.

Da się, ale może to nie być takie proste. Trzeba zobaczyć w kod motywu, kod wtyczki która dodaje reklamy i opracować jakieś kompromisowe rozwiązanie.

1 polubienie

Mogę poprosić by MajkiIT dodał do filtrów reklamowych linie pod twoje blogi, jedynie nie pamiętam czy masz jakiś blog już w stabilnej wersji poza „jak to daleko” (tam jest do wycięcia w listach anty-social „.post-sidebar-shares” na pierwszy rzut oka). Jakby wtyczka była popularna to może nawet globalnie do projektu EasyList (ale to wymaga namierzenie kilkanaście blogów z placeholderami/leftoverami).

W teorii można by pewnie przerobić pola na krzykacze „wyłącz adblock, bo reklamy to pasja WP i moja”. Jak plugin ma łatwe tłumaczenie tekstu „reklama” na własny.

Opcjonalnie nawet w EasyList Polish założyć zgłoszenie, bo oni są polecani do AdBlock i Adblock Plus (projekt Majkiego odpadł za naprawy anty-adblock czego nie lubi „Eyeo”, nie za bardzo raczej pomogło zmigrowanie tych linii filtrów do repozytorium „Oleg w Ukrainie”).