ADSL Netia 4mb, Sagem Fast 800, Często się rozłącza

Witam!

Mam problem, właściwie nie wiem z czym myślę, że to wina modemu:

Dwa lata temu podpisałem umowę z Netią na internet 512 kb. Dostałem pocztą modem i tak dalej… Wszystko działało ok. Teraz dwa lata po tym Netia wystawia ofertę 4 mb/s kończy mi się właśnie umowa, a że jakiś innych dobrych nie znalazłem no to wziąłem te 4 mb. Zdziwiło mnie tylko jedno czemu jeżeli mam nowe łącze z tak dużą różnicą od poprzedniego nie dostałem nowego modemu. W pierwszym miesiącu internet rozłączał się co dosłownie 5 minut, no ale powiedziałem sobie, że to może modem się “dostosowuje” do nowej szybkości, było to we wrześniu. Dziś w listopadzie kiedy internet nadal często się rozłącza choć może nie aż tak często jak na początku zwracam się z pytaniem do Was drodzy forumowicze czy internet rozłącza się dlatego, że modem z 512 nie wyrabia na 4 czy to nie ma znaczenia, no i jak rozwiązać ten problem? Zadzwonić do Netii czy coś samemu popróbować? Proszę o pomoc.

Z góry wielkie dzięki.

to nie jest wina modemu, w momencie rozłączania dioda adsl na modemie miga ??

Nie. Modem się nie resetuje tylko po prostu tak jakby system rozłączał automatycznie i muszę jeszcze raz klikać ikonkę “ADSL-Połącz”, właśnie dlatego nie jestem pewien czy to wina modemu. Zdarza się, że cały modem się resetuje i wtedy miga dioda i ikona stanu w pasku ikon robi się czerwona-żółta, czerwona-żółta aż po minucie, dwóch czasami dłużej robi się zielona i wtedy dioda przestaje migać i mogę się połączyć z internetem, ale najczęściej po prostu tak jak mówiłem, jakby system rozłączał.

sprawdź ustawienia połączenia (panel sterowania, połączenia sieciowe) czy nie jest oznaczona opcja by rozłączać po bezczynności dłuższej niż bla bla.

Spróbuj najzwyczajniej w świecie przeinstalować sterowniki od tego urządzenia adsl.

Mam takie samo i problemy miałem podobne, zaktualizowałem sterownik do najnowszego dostępnego na stronie producenta tego urządzenia i od tamtej pory już sterownika z płyty nie używam, tylko ten ściągnięty.

Dobrze dziękuje. Czyli mam pobrać najnowszą wersję, a ta najnowsza to V4.8, tak ?

( http://driverscollection.com/?file_cid=39093828972c3d1b56a3a2ce011 )

http://www.sagem.com/support/site/drive … -A_4_8.zip

Rozpakowujesz, instalujesz.

Podczas instalacji musisz wybrać jeszcze tylko protokół PPPoA VCMux 0/35. Jeśli wybierzesz nieprawidłowy protokół to sterownik zainstaluje się, ale modem nie będzie się łączyć, bo będzie używać nieprawidłowego protokołu.

Zainstalowałem z protokołem PPPoA VCMux 8/35 (taki jest dla netii) i nie mogłem się połączyć z internetem…

O co chodzi?

Zainstaluj tak jak napisałem to się połączysz.

Jaki komunikat wyskakuje gdy nie chce połączyć się?

Problemem mogą być złe parametry lini. Ja tak miałem i musieli mi zaniżyć transfer. Tylko nie mam Neti ale Orange Freedom.

Zainstalowałem, na TP jest 0/35,a Netia 8/35.

Wyskakuje, że nie można się połączyć z komputerem zdalnym.

Patrzyłem z płytki jaki protokół i jest 8/35 i na tych sterach z płytki się mogę połączyć normalnie…

To nie jest ważne jaki operator - kable i tak są TPsa :slight_smile:

A co do parametrów linii - sprawdź czy masz powpinane przed każdym aparatem mikrofiltry. Masz świadomość jak daleko jest od ciebie do najbliższej centrali TPsa ?

Możesz jeszcze kliknąć na zielony trójkąt (status modemu) w trayu, otworzy ci się okno, kliknij wtedy Alt+d, zrób printscreena i wrzuć tu linka do obrazka, chciałbym rzucić okiem na parametry linii…

PS

Sagem Fast 800 lata do 6MB spokojnie i jest to jeden z najmniej awaryjnych modemów :smiley:

Tylko ,że ja mam modem ZTE ZXDSL 852 i alt+d u mnie nie działa. A do centrali jest chyba z 5-6 km.

Skoro masz ZXDSL (chińska badziewska mydelniczka :lol: ) to czemu w temacie masz napisane Sagem ??

Swoją drogą troszku za daleko na 4Mb. Realny zasięg to 3,5-4km… 1Mb pójdzie na 100% :slight_smile:

Ale nie widzisz ,że to nie ja zakładałem temat. Myślałem ,że pytanie było skierowane do mnie. Patrz kto jest autorem postu.

Witam.mam ten sam problem .Net działa 5-10 min a potem sie rozłancza :o -żeby było śmieszniej nie wykryje już modemu a jak cudem wykryje i się połączy to i tak nie ma neta :roll: :roll: :roll: .Próbowałem już wielu sposobów ale kich.wie ktoś o co biega i czym mogę zastąpić to “guano” sagema :oops: np. modem?? (marka i typ ??)