ADSL Netia 4mb, Sagem Fast 800, Często się rozłącza


(Mskitek) #1

Witam!

Mam problem, właściwie nie wiem z czym myślę, że to wina modemu:

Dwa lata temu podpisałem umowę z Netią na internet 512 kb. Dostałem pocztą modem i tak dalej... Wszystko działało ok. Teraz dwa lata po tym Netia wystawia ofertę 4 mb/s kończy mi się właśnie umowa, a że jakiś innych dobrych nie znalazłem no to wziąłem te 4 mb. Zdziwiło mnie tylko jedno czemu jeżeli mam nowe łącze z tak dużą różnicą od poprzedniego nie dostałem nowego modemu. W pierwszym miesiącu internet rozłączał się co dosłownie 5 minut, no ale powiedziałem sobie, że to może modem się "dostosowuje" do nowej szybkości, było to we wrześniu. Dziś w listopadzie kiedy internet nadal często się rozłącza choć może nie aż tak często jak na początku zwracam się z pytaniem do Was drodzy forumowicze czy internet rozłącza się dlatego, że modem z 512 nie wyrabia na 4 czy to nie ma znaczenia, no i jak rozwiązać ten problem? Zadzwonić do Netii czy coś samemu popróbować? Proszę o pomoc.

Z góry wielkie dzięki.


(Technik Elektro) #2

to nie jest wina modemu, w momencie rozłączania dioda adsl na modemie miga ??


(Mskitek) #3

Nie. Modem się nie resetuje tylko po prostu tak jakby system rozłączał automatycznie i muszę jeszcze raz klikać ikonkę "ADSL-Połącz", właśnie dlatego nie jestem pewien czy to wina modemu. Zdarza się, że cały modem się resetuje i wtedy miga dioda i ikona stanu w pasku ikon robi się czerwona-żółta, czerwona-żółta aż po minucie, dwóch czasami dłużej robi się zielona i wtedy dioda przestaje migać i mogę się połączyć z internetem, ale najczęściej po prostu tak jak mówiłem, jakby system rozłączał.


(Technik Elektro) #4

sprawdź ustawienia połączenia (panel sterowania, połączenia sieciowe) czy nie jest oznaczona opcja by rozłączać po bezczynności dłuższej niż bla bla.


(Spectatorx) #5

Spróbuj najzwyczajniej w świecie przeinstalować sterowniki od tego urządzenia adsl.

Mam takie samo i problemy miałem podobne, zaktualizowałem sterownik do najnowszego dostępnego na stronie producenta tego urządzenia i od tamtej pory już sterownika z płyty nie używam, tylko ten ściągnięty.


(Mskitek) #6

Dobrze dziękuje. Czyli mam pobrać najnowszą wersję, a ta najnowsza to V4.8, tak ?

( http://driverscollection.com/?file_cid=39093828972c3d1b56a3a2ce011)


(Spectatorx) #7

http://www.sagem.com/support/site/drive ... -A_4_8.zip

Rozpakowujesz, instalujesz.

Podczas instalacji musisz wybrać jeszcze tylko protokół PPPoA VCMux 0/35. Jeśli wybierzesz nieprawidłowy protokół to sterownik zainstaluje się, ale modem nie będzie się łączyć, bo będzie używać nieprawidłowego protokołu.


(Mskitek) #8

Zainstalowałem z protokołem PPPoA VCMux 8/35 (taki jest dla netii) i nie mogłem się połączyć z internetem...

O co chodzi?


(Spectatorx) #9

Zainstaluj tak jak napisałem to się połączysz.

Jaki komunikat wyskakuje gdy nie chce połączyć się?


(Sados2191) #10

Problemem mogą być złe parametry lini. Ja tak miałem i musieli mi zaniżyć transfer. Tylko nie mam Neti ale Orange Freedom.


(Mskitek) #11

Zainstalowałem, na TP jest 0/35,a Netia 8/35.

Wyskakuje, że nie można się połączyć z komputerem zdalnym.

Patrzyłem z płytki jaki protokół i jest 8/35 i na tych sterach z płytki się mogę połączyć normalnie...


(Maney691) #12

To nie jest ważne jaki operator - kable i tak są TPsa :slight_smile:

A co do parametrów linii - sprawdź czy masz powpinane przed każdym aparatem mikrofiltry. Masz świadomość jak daleko jest od ciebie do najbliższej centrali TPsa ?

Możesz jeszcze kliknąć na zielony trójkąt (status modemu) w trayu, otworzy ci się okno, kliknij wtedy Alt+d, zrób printscreena i wrzuć tu linka do obrazka, chciałbym rzucić okiem na parametry linii...

PS

Sagem Fast 800 lata do 6MB spokojnie i jest to jeden z najmniej awaryjnych modemów :smiley:


(Sados2191) #13

Tylko ,że ja mam modem ZTE ZXDSL 852 i alt+d u mnie nie działa. A do centrali jest chyba z 5-6 km.


(Maney691) #14

Skoro masz ZXDSL (chińska badziewska mydelniczka :lol: ) to czemu w temacie masz napisane Sagem ??

Swoją drogą troszku za daleko na 4Mb. Realny zasięg to 3,5-4km... 1Mb pójdzie na 100% :slight_smile:


(Sados2191) #15

Ale nie widzisz ,że to nie ja zakładałem temat. Myślałem ,że pytanie było skierowane do mnie. Patrz kto jest autorem postu.


(Ivanmaj) #16

Witam.mam ten sam problem .Net działa 5-10 min a potem sie rozłancza :o -żeby było śmieszniej nie wykryje już modemu a jak cudem wykryje i się połączy to i tak nie ma neta :roll: :roll: :roll: .Próbowałem już wielu sposobów ale kich.wie ktoś o co biega i czym mogę zastąpić to "guano" sagema :oops: np. modem?? (marka i typ ??)