Advanced IP Scanner jest uznany jako szkodliwy

Tak jak w temacie. Mam antywirusa Kaspersky i mówi mi, że ten program jest szkodliwy. Wskazuje na instalkę oraz na folder Recycle bin. Czy to znak, aby wywalić tego antywirusa? Co prawda, licencję mam ważną do połowy stycznia 2023 roku.

„scaner” przez jedno „en” może być kiepską podróbką, uruchamiającą się jakoś z katalogu „hasioka”.

Nie ma powodów do paniki. Narzędzie jest oznaczone przez niektóre programy zabezpieczające jako HackTool. Jeżeli masz wątpliwości co do niektórych plików, zawsze możesz je przeskanować za pomocą VirusTotal. Bardzo pomocna jest zwłaszcza zakładka Community, gdzie można dowiedzieć się więcej o danym „zagrożeniu”.

1 polubienie

Tylko dlaczego Kaspersky daje mi raporty na żółto, oznaczając ten program za szkodliwy? Wczoraj raz instalator uruchomiłem i zamknąłem. Pobrałem ponownie, bo chciałem wersję portable, i znowu Kaspersky dał raport, i na chwilę znikł pasek menu. Czasem znika pasek, jak otwieram stronę, która jest bardzo ciężka.

Ja ściągałem z oficjalnej strony i dziwie się, że jest oznaczony jako zagrożenie. Co prawda na Windows 7 mam zainstalowany i Kaspersky nie daję raportów. Jedynie daje na plik exe.

Dlatego, że narzędzie jest w kategorii HackTool i teoretycznie, jest zagrożeniem. Nie ma oprogramowania zabezpieczającego, które jest wyrocznią bezbłędną. Zdarzają się false-positive i tutaj właśnie jest taka sytuacja. Załaduj instalator na VirusTotal, zobacz analizy oraz opinie.

1 polubienie

Hacking tools are applications that crack or break computer and network security measures. Hacking tools have different capabilities that have been designed to penetrate systems. Some system administrators have been known to use similar programs to test security and identify possible avenues for intrusion. - TrendMicro

Można też zagrożenie HackTool sklasyfikować jako riskware.

Riskware to oprogramowanie potencjalnie niebezpieczne jeśli użytkownik nie wie, że ktoś mu je zainstalował. Do tego oprogramowania zalicza się np. bardzo popularne VNC, jak i inne oprogramowanie pozwalające na zdalną administrację, a także tzw. „koparki” kryptowalut, bardzo często nielegalnie wykorzystujące moce obliczeniowe komputera ofiary. - mks_vir

Wywal, bo to ruskie

Gaz w domu też zakręciłeś?

Może mieć CO i kuchenkę elektryczną.

Wtedy zostaje ustalić jaki węgiel używa lokalna elektrociepłownia.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.