Advanced System Care, Ubuntu One a programy startowe

Czy jak uruchamiam różne programy np. Advanced System Care lub Ubuntuone to one powodują, że one uruchamiają się razem przy starcie systemu?

Chodzi mi o to, że jak wyłączam przez msconfig dany program startowy, aby się nie uruchamiał przy starcie (np. Advanced czy ubuntuone) to po pewnym czasie znów jest zaznaczony. I nie wiem skąd to wynika? To przypomina zabawe w kotka i myszkę :(. Czy może być coś takiego, że uruchamiam te programy to one domyślnie ustawiają, aby uruchomić się przy starcie?

Domyślnie od 12.04 programy startowe (ikonka koła zębatego w górnym panelu) są pochowane, aby je wyświetlić trzeba wykonać polecenie

sudo sed -i 's/NoDisplay=true/NoDisplay=false/g' /etc/xdg/autostart/*.desktop

Nie wiem czy działa to na 12.10

Ja te ubuntuone mam na Windosie 7 :slight_smile:

Aaaa :wink: No to CCleaner, narzędzia - uruchamianie. Tam powinno być :wink:

Ale ja to zmieniam i nie mam tego w uruchamianiu. Wywalam te programy z programów startowych, ale po pewnym czasie znów się to pojawia.

Przypuszczam, że jak korzystam z ubuntone czy advanced system care to później znowu w uruchomianiu pojawia się w uruchomianych.

Wywalasz (usuń wpis) czy wyłączasz?!? Bo to różnica, tam trzeba wyłączyć (wpis zrobi się szary)… :>

Ja to generalnie odznaczam w msconfig (uruchamianie) potem klikam na zastosuj i uruchom system ponownie…

CClenerem też spróbuję i innymi programami startowymi też się bawiłem, ale jeszcze raz spróbuję cclenerem :slight_smile:

Dodane 11.11.2012 (N) 16:37

cclener nic nie daje …to się włącza znowu :frowning: