AdwCleaner błędnie stwierdza zagrożenie w Samsung Kies

Pragnę zgłosić, że program błędnie interpretuje folder z zestawem kodeków MyFree Codec dla programu Kies jako zagrożenie. Folder z plikami został przeze mnie spakowany w archiwum zip, przeskanowany na virustotal i żaden z tamtejszych skanerów nie stwierdził infekcji. Rzekoma infekcja jest również stwierdzana przez adwleaner’a w programie samsung new pc studio, ale tutaj nie robiłem ekspertyzy. Pozdrawiam

Chateau de Jabol ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Myślę, że błędnie interpretujesz komunikaty AdwCleaner’a. To jest program, który ma pomóc usuwać nie tyle “zagrożenia”, jak to nazwałeś, lecz aplikacje niepotrzebnie obciążające system , czasem wcale nie “zagrażające” komputerowi w sensie infekcyjnym. Stąd też możliwość odhaczenia w programie tych wykrytych pozycji, co do których użytkownik uważa, że są mu potrzebne. Jeśli tak uważasz, odhacz te pozycje po skanowaniu. Zresztą, nie ma aplikacji idealnych i AdwCleaner też nią nie jest.