AdwCleaner błędnie stwierdza zagrożenie w Samsung Kies

(Chateau de Jabol) #1

Pragnę zgłosić, że program błędnie interpretuje folder z zestawem kodeków MyFree Codec dla programu Kies jako zagrożenie. Folder z plikami został przeze mnie spakowany w archiwum zip, przeskanowany na virustotal i żaden z tamtejszych skanerów nie stwierdził infekcji. Rzekoma infekcja jest również stwierdzana przez adwleaner'a w programie samsung new pc studio, ale tutaj nie robiłem ekspertyzy. Pozdrawiam

(Agatonster) #2

Chateau de Jabol ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(system) #3

Myślę, że błędnie interpretujesz komunikaty AdwCleaner’a. To jest program, który ma pomóc usuwać nie tyle “zagrożenia”, jak to nazwałeś, lecz aplikacje niepotrzebnie obciążające system , czasem wcale nie “zagrażające” komputerowi w sensie infekcyjnym. Stąd też możliwość odhaczenia w programie tych wykrytych pozycji, co do których użytkownik uważa, że są mu potrzebne. Jeśli tak uważasz, odhacz te pozycje po skanowaniu. Zresztą, nie ma aplikacji idealnych i AdwCleaner też nią nie jest.