AdwCleaner i CCleaner - dyskusja [wydzielone]

Mi się jeszcze nie zdarzyło, aby system źle chodził po tych programach. Tylko zastanawiam się, dlaczego tu, większość odradza używania CCleaner i AdwCleaner, czy to dlatego, że jest Windows 10 i nie potrzebuje takich programów?

Ale nie u mnie;) Nie zdarzyło mi się, aby wykasował licencję.

Musisz więcej ćwiczyć :wink:

A co mają ćwiczenia do programów o które pytam?

http://lawka.pl/dowcipy/1414/Jak_dostac_sie_do_filharmonii

1 polubienie

Rozumiem, że nie znasz odpowiedzi. To może kto inny odpowie:)

Nie ma odpowiedzi na argumentację zbudowaną tak: „ale u mnie działa” :wink:
Dobrą tego ilustracją jest wizyta u lekarza:
„Panie doktorze, jestem chory” mówi pacjent. Na co lekarz odpowiada: „Ale co pan opowiada, mnie nic nie dolega” :wink:

1 polubienie

Wskaż zdanie, to Ci bardziej wyjaśnię, jak nie rozumiesz:)

1 polubienie

Proszę bardzo:

I czego tu nie rozumiesz? Używam od dość dawna CCleaner jak i AdwCleaner i nie miałem problemów z systemem, nic mi nie wykasowało, aby system źle mi chodził. A może miałeś coś innego na myśli a nie błędy po tych programach???

Jak wyżej, nie zdarzyło mi się, aby wyżej wspomniane programy, skasowały lub zlikwidowały licencję a zwłaszcza MS office 2013 pro. Tak napisał @krystian3w o licencji i do tego odniosłem się :slightly_smiling_face:
Bardziej już nie da się wytłumaczyć.

goto #6

Dobre programy :stuck_out_tongue: na domyślnych ustawieniach nigdy niczego nie zepsują , używam od lat na przeróżnych komputerach i konfiguracjach ,zarówno stacjonarnych jak i na laptopach Jeśli ktoś ma z takimi problem
“czytaj nieskomplikowanymi” to sobie wyobraź jego problemy z bardziej zaawansowanym

softem.

Na forach wypowiadają się różni ludzie i robią to z diametralnie różnych powodów ,jedni chętnie pomagają a inni sieją zamęt ,to że gdzieś można dodać ptaszek nie oznacza od razu że trzeba to zrobić .Generalnie zasada korzystania z takich programów jest zawsze taka sama ,jeśli czegoś nie wiesz to tego nie ruszaj :slight_smile:

Pamiętajcie, że ten wątek zacząl się od propozycji opracowania algorytmu postępowania dla userów, którzy mają problem z kompem, zwykle permanentny, z którym sami, od jakiegoś czasu, nie mogą sobie poradzić. I takim userom, zalecano użycie adwcleanera i ccleanera (jako warunku udzielenia im pomocy na forum) co moim zdaniem nie jest dobre w takiej konkretnej sytuacji.

Takie dobre programy czyli ccleaner i adwcleaner?
To moje zdania:


Parę procent sprzątają rejestru i plików.
Zresztą, adwcleaner, to ograniczony rzeźnik. Wycina w systemie zawirusowane pliki, a pozostawia zaminowane pole.

Wyjaśniam Panom:
Gdy w systemie jest aktywny proces wirusa, to głupiego robota użyć adwcleaner, który wyrżnie z systemu aktywny plik wirusa i parę wpisów. To jakie 4% masy szkodliwej we wszystkich folderach ustawień i lokalizacji.
Jazda na tym polega, że podczas restartu uszkadza się system.
Adwcleaner jako narzędzie można uruchomić, ale tylko wtedy, gdy umiemy zatrzymać szkodliwe procesy. To prowizorka. Popatrzcie na tematy w dziale bezpieczeństwo.

Żadna aplikacja nie może zmienić cokolwiek w plikach otwartych w systemie.

Nawet dzisiaj przeskanowałem programem portable novirus thanks malware remover free. A znalazł jedno malutkie coś w rejestrze.
ScanLog_2018-05-05_11.32.58.log (606 bajtów)

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.