Aero 2-jak działa i gdzie jest haczyk?

Witam!

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak działa ten niby “darmowy” Internet? Nie ma w tym jakiegoś haczyka? Po co im ksero mojego dowodu osobistego? Przecież to wystarczy, aby namieszać mi w papierach, wziąć kredyt itd. Pomoże mi ktoś?

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

http://forum.dobreprogramy.pl/dow%C3%B3d-osobisty-do-aero2-wydzielono-t454694/

 

Jak działa?

512kbps przez godzinę potem trzeba przepisać kod CAPTCHA i znowu godzinę :stuck_out_tongue:

Jak cię to denerwuje to możesz kupić za 5zł 3GB bez rozłączania i bez przepisywania CAPTCHA.

O tym rozłączaniu wiem. Chodzi mi głównie o to, dlaczego dają nam coś za darmo i czy nie jest to zwykłe oszustwo, po którym trzeba będzie płacić coś extra. Nie ma żadnych ukrytych kosztów?

To wymóg UKE (w necie wyczytasz dlaczego i jak długo) po zakończeniu działania oddajesz kartę, a tobie oddadzą kaucję. Działać przestanie w okolicach 2016 z tego co czytałem ostatnio.

No przecież za darmo to nie jest - opłatę sam wymieniłeś - ksero dowodu osobistego z danymi, które są drogie (jeśli nie najdroższe; no może miłość jest droższa).

 

BDI Aero2 jest jakby dodatkiem do przetargu dla częstotliwości LTE I miało być świadczone do końca 2014, ze względu na opóźnienia w realizacji samego LTE, UKE zobowiązało ich do świadczenia BDI do końca 2016…

Ale! Ostatnio krążyły słuchy, że częstotliwości LTE mogą utracić, gdyż nadal nie dają rady sprostać wymaganiom pokrycia właśnie sygnałem LTE (wstrzymany rozwój), przez co zarówno koncesja na częstotliwości, jak i zobowiązania do świadczenia BDI mogą zostać cofnięte.

To jak myślicie-opłaca się spróbować?

Jak najbardziej opłaca się spróbować.Wszelkie obawy związane z pozyskaniem karty są przez ciebie niepotrzebnie wyolbrzymione, nikt nie będzie próbował brać kredytu na podstawie twoich danych, to normalna procedura pozyskania karty.Te wydane parę złotych to dobry interes - jeśli mieszkasz w miejscu gdzie jest dobry zasięg,będziesz miał darmowego neta,jedyna wada to co godzinę wklepywanie kodu,ale da się z tym żyć.Używam od trzech lat z modemem i grosza nie wydaję na mobilny internet.

Ja mam kartę od 2 lat i przydaje się w terenie/nad jeziorem/w razie awarii neta w mieście.

aero2 sprawdza się bardzo dobrze. Filmów on-line nie pooglądasz, ale do przeglądania sieci jak najbardziej

Aero2 działa genialne, pomimo tego że to tylko 0,5 mb/s to działa super i co najważniejsze za darmo. Nie przeszkadza mi zupełnie nic wpisywanie kodu po godzinie, faktycznie filmów nie poogląda, natomiast do przeglądania sieci, do Facebooka, czy jakichś innych aplikacji wymagających połączenia z siecią jest super :slight_smile: