Aero Glass i Aero Basic

(Djmixerr) #1

Powiem tak jak by ktoś kiedyś pytał. By odpalić Aero Glass potrzebne jest 256 MB na GPU(karcie graficznej) oraz około 1 GB Ram na kompie, procek powinien mieć najmniej 1,2 GHz (AMD). Powiem więcej, grafika zapożycza sobie sporą ilość pamięci z RAM-u na kompie. Ja ma 3GB Ram i mój Radeon X1300Pro Series ciągnie (ale tylko gdy potrzebuje) około 500 - 800MB pamięci operacyjnej. Ogólnie system Windows Vista Ultimate z włączonym antywirem i paroma "codziennymi" programami bierze około 300 - 400 MB. Po tym co napisałem powyżej można wywnioskować że na kompie który ma np. GPU: 128MB CPU: 1GHz RAM: 512MB Vista będzie mieć problemy z działaniem, jednak Vista zaraz po instalacji sprawdza wydajność sprzętu i dostosowywuje się do niej optymalnie (a więc tak kombinuje jak włączyć coś kosztem czegoś, tak wiec Aero Glass na GPU: 128MB ma szansę działąć). Jeszcze jedno Windows Vista w trybie awaryjnym bez obsługi sieci bierze od 8-20MB RAM (jest to znacznie lepszy wynik od Windows XP)

(Miwidlak) #2

Tylko, że na tym to nic nie zrobisz bo są powyłączne usługi systemowe :slight_smile:

Pozdrawiam

(Kenumo) #3

A ja Ci odpowiem TAK odpala mi sie extra Aero na grafice 228 MB (Laptop) i 512 MB RAM ....i smiga co zabawne w testach ma 2.1 i w grach 2,3...

(georg010) #4

Mam grafę 128 MB + 1 GB ramu + Celek 2,6 i aero śmiga bez problemu.

Gry chodzą przy tym bez większego problemu w porówaniu do xp-ka :stuck_out_tongue:

(Djmixerr) #5

Przecierz napisałem że na słabszych kompach Aero Glass chodzi bo Vista się optymalizuje :wink: (na następny raz proszę czytać całe posty, jednak nic się nie stało)

Złączono Posta : 02.03.2007 (Pią) 8:16

To tylko ciekawostka :slight_smile: i porównanie do XP

(Janek Max) #6

Ja mam procek 2 GHZ grafa 256 i 1 g ram i mi bez problemu działa aero :smiley:

(piotrekplay) #7

u mnie aero glass działa bardzo dobrze na geforce 5500 128mb :wink: ważne aby karta posiadała WDDM bo bez tego o Aero glass można zapomnieć :stuck_out_tongue:

(P@zik) #8

Czy moja karta to posiada? (opis)

(dean999) #9

Czytałem gdzieś że vista ma wyjść dla owiele słabszych komputerów, czy to prawda??

(Djmixerr) #10

Tak Radeon X1300Pro ma WDDM co więcej sterowniki do tej karty są już zbootowane z Vistą. Mozesz instalować Vistę bez obaw :slight_smile:

(Janek Max) #11

Tak ale tylko dla rozwijającyxh się hrajów.Będzie potrzebowała mniej ramu i słabszego procka.Ale jak narazie u nas jest ta wersja niedostępna :frowning:

(Wujek 15) #12

Pazik77

http://www.winbeta-forum.yoyo.pl/viewtopic.php?t=387

:slight_smile:

(Chaker Osiedlowy) #13

na mojej 128 mb karcie glass chodzi wysmiencie i windows wystawil mi za grafikę ocenę 5,2 więc co za bzdury tu piszesz

PS pozera mi 510 MB ramu

(Djmixerr) #14

Jak się nie mylę miedzy 256 a 228 to nie zadurza jest różnica, pozatym Aero Glass ma prawo działać już na 128 MB

(Wujek 15) #15

228 MB na grafice ? A jaka to grafika :smiley: ?

(Miwidlak) #16

Jeszcze raz o interfejsie AERO i AERO GLASS:

Dodatkowe informacje tutaj: http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=121

Pozdrawiam

(Pawelbadura) #17

ja mam glass na 64-megowej ati x200

(Janek Max) #18

Jezu.A ja mam glass na FX5500 i co ??

(Pawelbadura) #19

nic- tylko ten kto zalozyl temat napisal: "By odpalić Aero Glass potrzebne jest 256 MB na GPU(karcie graficznej) oraz około 1 GB Ram na kompie, procek powinien mieć najmniej 1,2 GHz (AMD)"

ale on jest profi wiec pewnie wie lepiej - u mnie nie ma areo glass - to zludzenie

(Janek Max) #20

hahaha (on wogule umie coś sensownego napisać ?? )