Aero Glass i Aero Basic

Powiem tak jak by ktoś kiedyś pytał. By odpalić Aero Glass potrzebne jest 256 MB na GPU(karcie graficznej) oraz około 1 GB Ram na kompie, procek powinien mieć najmniej 1,2 GHz (AMD). Powiem więcej, grafika zapożycza sobie sporą ilość pamięci z RAM-u na kompie. Ja ma 3GB Ram i mój Radeon X1300Pro Series ciągnie (ale tylko gdy potrzebuje) około 500 - 800MB pamięci operacyjnej. Ogólnie system Windows Vista Ultimate z włączonym antywirem i paroma “codziennymi” programami bierze około 300 - 400 MB. Po tym co napisałem powyżej można wywnioskować że na kompie który ma np. GPU: 128MB CPU: 1GHz RAM: 512MB Vista będzie mieć problemy z działaniem, jednak Vista zaraz po instalacji sprawdza wydajność sprzętu i dostosowywuje się do niej optymalnie (a więc tak kombinuje jak włączyć coś kosztem czegoś, tak wiec Aero Glass na GPU: 128MB ma szansę działąć). Jeszcze jedno Windows Vista w trybie awaryjnym bez obsługi sieci bierze od 8-20MB RAM (jest to znacznie lepszy wynik od Windows XP)

Tylko, że na tym to nic nie zrobisz bo są powyłączne usługi systemowe :slight_smile:

Pozdrawiam

A ja Ci odpowiem TAK odpala mi sie extra Aero na grafice 228 MB (Laptop) i 512 MB RAM …i smiga co zabawne w testach ma 2.1 i w grach 2,3…

Mam grafę 128 MB + 1 GB ramu + Celek 2,6 i aero śmiga bez problemu.

Gry chodzą przy tym bez większego problemu w porówaniu do xp-ka :stuck_out_tongue:

Przecierz napisałem że na słabszych kompach Aero Glass chodzi bo Vista się optymalizuje :wink: (na następny raz proszę czytać całe posty, jednak nic się nie stało)

Złączono Posta : 02.03.2007 (Pią) 8:16

To tylko ciekawostka :slight_smile: i porównanie do XP

Ja mam procek 2 GHZ grafa 256 i 1 g ram i mi bez problemu działa aero :smiley:

u mnie aero glass działa bardzo dobrze na geforce 5500 128mb :wink: ważne aby karta posiadała WDDM bo bez tego o Aero glass można zapomnieć :stuck_out_tongue:

Czy moja karta to posiada? (opis)

Czytałem gdzieś że vista ma wyjść dla owiele słabszych komputerów, czy to prawda??

Tak Radeon X1300Pro ma WDDM co więcej sterowniki do tej karty są już zbootowane z Vistą. Mozesz instalować Vistę bez obaw :slight_smile:

Tak ale tylko dla rozwijającyxh się hrajów.Będzie potrzebowała mniej ramu i słabszego procka.Ale jak narazie u nas jest ta wersja niedostępna :frowning:

Pazik77

http://www.winbeta-forum.yoyo.pl/viewtopic.php?t=387

:slight_smile:

na mojej 128 mb karcie glass chodzi wysmiencie i windows wystawil mi za grafikę ocenę 5,2 więc co za bzdury tu piszesz

PS pozera mi 510 MB ramu

Jak się nie mylę miedzy 256 a 228 to nie zadurza jest różnica, pozatym Aero Glass ma prawo działać już na 128 MB

228 MB na grafice ? A jaka to grafika :smiley: ?

Jeszcze raz o interfejsie AERO i AERO GLASS:

Dodatkowe informacje tutaj: http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=121

Pozdrawiam

ja mam glass na 64-megowej ati x200

Jezu.A ja mam glass na FX5500 i co ??

nic- tylko ten kto zalozyl temat napisal: “By odpalić Aero Glass potrzebne jest 256 MB na GPU(karcie graficznej) oraz około 1 GB Ram na kompie, procek powinien mieć najmniej 1,2 GHz (AMD)”

ale on jest profi wiec pewnie wie lepiej - u mnie nie ma areo glass - to zludzenie

hahaha (on wogule umie coś sensownego napisać ?? )