Aero - jak wyłączyć?

Za każdym razem jak zostanie komputer uruchomiony ponownie wita mnie zmodyfikowane (zapewne przez sterowniki karty graf.) aero. ikonki nawigacji okna są tak małe, że przy tej wielkości ekranu ciężko jest w cokolwiek trafić. Nie mam zamiaru instalowania zewnętrznych programów modyfikujących wygląd. Przypuszczam, że potrzebne jest kilka zmian w rejestrze. Tylko jakie ??

Styl wizualny możesz modyfikować PPM na pulpit.Następnie >kolor okna<,zawansowane .Tam możesz zmienić wygląd okna i nie tylko.Można tam wyłączyć też aero.Nie zapomnij tylko zatwierdzić zmiany.

Do 7-ki -Sunrise Seven,zewnętrzny program do zmian różnych funkcji.

Myślisz że nie próbowałem ? Przypuszczam że to kwestia ustawień w rejestrze które zostały zmodyfikowane przez sterowniki graficzne intela.

Skoro temat jest w tym dziale oznacza że dotyczy XP.

Start, klikasz ppm na komputer, właściwości, zaawansowane ustawienia systemu, klikasz w ustawienia pod wydajność i tam możesz sobie wybrać, co ma byc włączone, a co nie.

pomimo wybrania max wydajność(wszystkie opcje wył) Aero nadal się włącza tylko jest trochę uboższe, czcionka mniej smukła itd.

Jakieś sugestie ??

Tak to zera nie wyłączysz Aero, bo to jest stały składnik systemu. Być może dałbyś radę je wywalić, ale musiałbyś zaingerować w instalator Windowsa poprzez rt7lite, a to niestety nie jest zgodne z licnecją.

Hmmm… ciekawe, na kilku komputerach w firmie mam stale wyłączone aero. Jedynie na tym notebook’u występują takie opory. Niby kompozycja jest na “Klasyczny Windows” a jednak aero się włącza po każdym ponownym uruchomieniu. Reinstalowałem sterowniki intela i nic.

panel sterowania->Narzędzia administracyjne->usługi->Kompozycje PPM->właściwości->typ uruchomienia : wyłączony