Aero - jak wyłączyć?

(Werasquez) #1

Za każdym razem jak zostanie komputer uruchomiony ponownie wita mnie zmodyfikowane (zapewne przez sterowniki karty graf.) aero. ikonki nawigacji okna są tak małe, że przy tej wielkości ekranu ciężko jest w cokolwiek trafić. Nie mam zamiaru instalowania zewnętrznych programów modyfikujących wygląd. Przypuszczam, że potrzebne jest kilka zmian w rejestrze. Tylko jakie ??

(Marek Krakus) #2

Styl wizualny możesz modyfikować PPM na pulpit.Następnie >kolor okna<,zawansowane .Tam możesz zmienić wygląd okna i nie tylko.Można tam wyłączyć też aero.Nie zapomnij tylko zatwierdzić zmiany.

Do 7-ki -Sunrise Seven,zewnętrzny program do zmian różnych funkcji.

(Werasquez) #3

Myślisz że nie próbowałem ? Przypuszczam że to kwestia ustawień w rejestrze które zostały zmodyfikowane przez sterowniki graficzne intela.

Skoro temat jest w tym dziale oznacza że dotyczy XP.

(Piotrkijak) #4

Start, klikasz ppm na komputer, właściwości, zaawansowane ustawienia systemu, klikasz w ustawienia pod wydajność i tam możesz sobie wybrać, co ma byc włączone, a co nie.

(Werasquez) #5

pomimo wybrania max wydajność(wszystkie opcje wył) Aero nadal się włącza tylko jest trochę uboższe, czcionka mniej smukła itd.

Jakieś sugestie ??

(Piotrkijak) #6

Tak to zera nie wyłączysz Aero, bo to jest stały składnik systemu. Być może dałbyś radę je wywalić, ale musiałbyś zaingerować w instalator Windowsa poprzez rt7lite, a to niestety nie jest zgodne z licnecją.

(Werasquez) #7

Hmmm.. ciekawe, na kilku komputerach w firmie mam stale wyłączone aero. Jedynie na tym notebook'u występują takie opory. Niby kompozycja jest na "Klasyczny Windows" a jednak aero się włącza po każdym ponownym uruchomieniu. Reinstalowałem sterowniki intela i nic.

(pawcio1212) #8

panel sterowania->Narzędzia administracyjne->usługi->Kompozycje PPM->właściwości->typ uruchomienia : wyłączony