Aero Snap w Ubuntu Linux


(Jacob) #1

Cześć!

Po przesiadce z Windowsa na Linuxa widzę, że system ten ma bardzo dużo podobieństw w porównaniu do swojego przeciwnika od giganta z Redmond. Byłem niezwykle zaskoczony gdy zainstalowałem system Kubuntu (z KDE) i tam do dyspozycji coś działającego zupełnie tak samo jak Aero Snap w Windows 7. Jednakże gdy przesiadłem się na Ubuntu (z GNOME), już tego fajnego efektu nie miałem.

Dlatego chciałbym zapytać czy korzystając z Ubuntu będę mógł mieć do dyspozycji Aero Snap? Jeśli tak to jak to zrobić?


([i]DAEMON) #2

Możesz doinstalować sobie środowisko KDE do Ubuntu i podczas logowania do systemu wybierać je jako środowisko graficzne.

Możesz też zainstalować KDE i ustawić jako domyślne a gnome usunąć.

Instalacja KDE obok Gnome:http://www.mandrivalinux.eu/showthread.php?t=369242


(sadaj72) #3

Doinstaluj sobie ccsm (compiz config settings manager), jest w dodaj\usuń.

i w ccsm poszukaj interesujących cię opcji.

Szczerze powiedziawszy pomimo że używam win7 nie wiem co to aero snap :slight_smile:

ale efektów na win7 jest mało w porównaniu do tego co oferują linuksowe menadżery okien, więc ten twój aero snap powinieneś znaleźć


(imeehow) #4

http://www.clickonf5.org/linux/use-aero … buntu/6956 Google nie boli!


(Jacob) #5

Aero Snap umożliwia w Windows 7 maksymalizowania okna za pomocą przesunięcia go do góry ekranu oraz dzielenie go na dokładnie połowę ekranu za pomocą przesunięcia go w prawo i w lewo.

Instalacja KDE mnie nie interesuję. Używam GNOME i z tego chcę środowiska graficznego chcę korzystać. Zależy mi na przeniesieniu tylko tej jednej funkcji z Windows 7 albo KDE do GNOME…


(Pawel Pieczyrak) #6

Z tego co mi wiadomo, to póki co nie istnieje taka możliwość, lecz następna wersja Compiz-a ma już posiadać tą funkcję. Pozostaje więc tylko czekać.


(Coman_PL) #7

Da się, rozwiązanie jest w linku jaki podał kolega imeehow. Compiz to potężne narzędzie i dzięki skrótom ekranowym można zrobić nawet dużo więcej niż w Areo Snap. :wink:

Pozdrawiam.