Aero w Vista

Mam takie pytanko, mianowicie mam semprona 2400, grafikę gf 3ti 64MB, 768MB ramu ddr. Zainstalowałem nowego vistę, znaczy 5536 (darmowy ze strony microsoft). Po instalacji okazało się że nie mam visty aero tylko basic, nie mam pojęcia co zrobić by aero mieć. Nawet na stronie microsoftu się zapisałem, dostałem kod i teraz mam legalną wersję visty (test na stronie microsoft to potwierdza). Kiedy włączam kompa to pojawia sie komunikat że kopia mojego wina jest niezarejestrowana a u dołu ekranu mam napis (pod napisem Evaluation copy) Copy of Windows is not genuine. Nie mam pojęcia o co łazi i co z tym zrobić. Może ktoś mi doradzi

Pragnę zauważyć, iż masz 64megową kartę graficzną, a MINIMALNE wymagania Windows Vista odnośnie AERO to: 128 RAM i obsługa pixel shader bodajże w wersji 2.0. Jeśli się mylę, proszę o stosowne komentarze w tej sprawie. Może ktoś ma podobną kartę do Twojej i chodzi mu AERO…Pozdrawiam

dzięki, dobrze wiem że aero potrzebuje 128MB kartę, choć czytałem gdzieś że 64MB starczy (to nawet gdzieś na stronie microsoft czytałem). Problem polegał jednak na tym iż pojawiał się komunikat że windows nie jest oryginalny i dlatego aero się nie włącza. To mnie poruszyło. Teraz jest już wszystko jasne, to tylko jakiś błąd w viście, gdyż przyszedł do mnie kumpel z gf5600 128MB i aero się załączył:) baaaajka. Teraz tylko kasę zbieram na nową kartę:) Pozdrawiam

Ja miałem GeForce 3 64MB i Aero nie miałem. Co prawda znalazłem opis jak włączyć ten efekt dla słabszej karty graficznej ale to nic nie pomogło. Mój GeForce 3 NIE OBSŁUGIWAŁ AERO.

A czy mógłbyś mi podać tą stronkę gdzie to znalazłeś, lub chociaż napisać co trzeba zrobić?? Może u mnie zadziała:D Pozdrawiam

Opis tego efektu znajduje się na TEJ stronie

powie mi może ktoś czy gdzieś można zobaczyć na czym polega ten efekt aero??

Minimalizowanie programu do paska

e5767e38496f75b0m.jpg

zamykanie programu

bc0fe1c9cc6ebee6m.jpg

podgląd otwartych programów ,okien

edcaca12749f5db1m.jpg

b5caf7e5eaa045adm.jpg

Takie efekty mozna uzyskac tez w Windowsie XP instalując Vista Customization Pack (albo Vista Transformation Pack), Codename Dashboard , Vitrit i Madotate

zainstalowałem program vista transformation pack 5.5 (nie wiem czy dobrze napisałem) i nie mam tego menu które znajduje sie po lewej stronie w folderze, nie wiem jak sie nazywa! jak je przywrócić?? mam też problem z toolbar’em!! nie mam go w przeglądarce tylko w otwartych oknach folderów. Jak to naprawić?? i jeszcze jedno. Czy ten program umożliwia włączenie aero glass? bo mi nie działa. co do kompa to mam: semprona 3000+, 512MB RAM i GF 6600GT 128MB RAM. starczy na uruchomienie tej funkcji?? jeśli tak to jak ją włączyć??

Złączono Posta : 27.09.2006 (Sro) 17:12

już rozwiązałem problem z toolbarem i tym menu, ale aero jest nadal aktualne

Jedyny program,który potrafi imitować Aero to WindowBlinds :smiley: .Żaden pack nie pozwoli Ci uzyskać efektu Aero :?

Minimalizowanie programu do paska

e5767e38496f75b0m.jpg

zamykanie programu

bc0fe1c9cc6ebee6m.jpg

Mam Viste build 5728 i po zainstalowaniu nie miałem efektu przeźroczystości, ani też nie dało sie go właczyć w opcjach wizualnych. Mam karte Radeon 9550, czy trzeba instalowac stery ATI Catalyst, żeby można było właczyć Areo Glass, bo mam tylko do wyboru Areo Basic? Karta oczywiście obsługuje sprzętowo SM 2.0.

Spróbuj zainstalować stery ATI na Vistę,powinno zadziałać

A nie jest to przypadkiem podpucha i czy ktoś nie posługuje się klawiszem print screen przy zamykaniu/otwieraniu okien??

Pragnę zwrócić uwagę, iż okna są po prostu krzywe…

całkiem możliwe że tak jest bo też na żadnym oficjalnym (np. na różnych blogach pracowników microsoftu) screenie nie widziałem żeby okna były całe przezroczyste…

To nie podpucha , zrzuty wykonałem owszem podczas zamykania okień , ale zrobiłem to tylko w celu uwydatnienia efektu aero , jak i w celu obrazkowego pokazania efektu otwierania/zamykania okienek. Jeżeli kogoś to wprowadziło w błąd to przepraszam.

Tak pisałęm to wcześniej

Zobacz to:

specjalnie zmodowane stery przez usera z mojego forum aby działały z aero glass itp na starszych.

P.S te stery były sprawdzane na starszych buildach nie wiem jak na tych nowych będą się zachowywać ale warto spróbować

Nie ma Aero w RC2 , na poprzednich wersjach było , radeon 9550XT , ciekawe czy na mocniejszych kartach działa.

jak to niema Aero ?? wyłączyli??