Aero w windows 7

(lukaszb) #1

Czy możliwe jest włączenie aero na Windowsie 7 bez instalacji sterowników??? Mam kartę 9600gt 1024mb więc nie gadać, że karta za słaba xD

PS. Da się jakoś połączyć z internetem?? Mam liveboxa łączonego przez wifi adapter i nie mam pojęcia jak się połączyć

System stawiany na maszynie virtualnej...

(Spam) #2

Zależy, jaka maszyna.

(slawex1983) #3

kartę masz cieniutką (pewnie jakąś S3 Virage sprzed 15 lat).

(Piotrrj) #4

Może i w kompie masz 9600GT ale czy w virtualu masz 9600GT :P:P:P?

Nie włączysz Aero na maszynie wirtualnej.

@slawex1983 on ma lepsza z 5x od Twojego zintegrowanego Radeona HD3300 :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

(lukaszb) #5

Eeee.... :[ No tyle się męczyłem żeby kurde ściągnąć virtualpc 2007:D potem zainstalować, potem zainstalować windowsa7 a potem ktoś mi tu mówi, że się nie da włączyć aero :smiley: to po co ja to wszystko robiłem xD

A neta da się jakoś skonfiguorwać żeby działał? :smiley:

(slawex1983) #6

Chodziło mi oczywiście o emulator. Tam jest z reguły S3 Trio, czy Virage. Moja integra w zupełności wystarcza. :stuck_out_tongue:

(lukaszb) #7

Dobra trudno... przynajmniej sobie w sapera pogram :stuck_out_tongue:

(Piotrrj) #8

nie wiem jak jest w VirtualPC... osobiście korzystam z rozwiązania Sun'a.

http://dlc.sun.com/virtualbox/vboxdownload.html#source

Może jest podobnie. W opcjach konfiguracji maszyny można przypisać dowolny interfejs sieciowy PC'ta do wirtualnej kary sieciowej.

Pozdrawiam

(lukaszb) #9

Problem z netem w częściowo się rozwiązał o tyle że już nie wyskakuje żaden komunikat :slight_smile: System zainstalowałem tylko żeby sobie popatrzeć jakie ma opcje win7 itp. Na szczęście mam jeszcze xp-eka xD

(Pawbrotm) #10

Jednak nie- istnieje jakaś metoda- podobno działa. Opis:

http://kowasz.pl/wojciech/News.aspx?31. ... _daje_rade

(lukaszb) #11

"Furtką jest natomiast połączenie się z takim wirtualnym systemem przez Pulpit zdalny - wtedy też nie zobaczymy interfejsu Aero Glass, ale w ustawieniach ekranu pojawi się opcja odpowiedzialna za jego włączenie (dokładnie tam, gdzie zwykle)"

Jakoś nie za bardzo rozumiem o co tu chodzi :confused: Nigdy nie miałem do czynienia z Vistą...

(Pawbrotm) #12

Tu chodzi o połączenie się z maszyną wirtualną przez pulpit zdalny. Przeczytaj artykuł dokładnie (chociaż na twoim miejscu nie męczyłbym się z maszyną wirtualną, z którą są same problemy tylko po prostu zainstalował system normalnie na oddzielnej partycji- to jest najbardziej bezproblemowe rozwiązanie- twoja karta ma swoje sterowniki w 7- na pewno ruszy Aero, również system działa wydajniej na normalnej partycji niż na wirtualu). Mówię ci spróbuj tak.

(lukaszb) #13

A mam takie małe pytanie odnośnie sterowników do chipsetu płyty głównej... Mam ściągnięte najnowsze stery do chipsetu i nie wiem czy takie stery są pod wszystkie systemy czy musiałbym ściągnąć nowe? Do karty graf. to się nie martwię bo od czego jest funkcja update :slight_smile:

(Piotrrj) #14

Skoro zainstalowałeś na wirtualu to po co instalujesz sterowniki do płyty głównej, VirtualPC emuluje także płytę (zupełnie inną niż masz)

Pozdrawiam

(lukaszb) #15

O Boże.... :[ Ja nie chce sterów przecież do virtuala tylko do normalnego systemu :stuck_out_tongue:

(Gremski) #16

najnowsze vmware i ci śmiga - niestety program płatny (najnowszy vmware obsługuje podzespoły kompa czyli w maszynie wirtualnej będziesz miał swoją 9600)

(Pawbrotm) #17

Za darmo instalujesz na drugiej partycji i też śmiga. :stuck_out_tongue:

(lukaszb) #18

Ludzie ja się was pytam jeszcze raz... :stuck_out_tongue: nie chce żadnych programów do virtuala bo się nie bawię z tym tylko pytam się czy system update w win 7 ściągnie mi stery do płyty gł i do kart graf, czy będę musiał szukać po stronach sterów do Visty... Z tymi sterami do płyty gł się trochę boje bo raz kolega mi z netu ściągnął takie, że gościu ze sklepu(tam gdzie kupowałem kompa) powiedział, że mogłem płytę spalić(podałem mu pełną nazwę pł xD), a teraz mam nowiuśkie stery do pł gł i nie wiem czy te stery są pod konkretny Windows czy ogólnie do każdego. No ze sterami do karty graficznej nie ma tyle kłopotów...

(Gremski) #19

sterowniki do płyty głównej? patrzyłeś na stronie producenta płyty głównej jak tam nie ma to nigdzie nie będzie

(Plgracz) #20

Większość sterowników Windows pobierze z Windows Update, nie powinno być kłopotów z większością urządzeń i podzespołów. Jeżeli sterowników nie będzie na WinUpdate zostają strony producentów a tam powinny być sterowniki. Windows 7 korzysta ze sterowników Windows Vista.

Pozdrawiam