Aero w windows 7

Czy możliwe jest włączenie aero na Windowsie 7 bez instalacji sterowników??? Mam kartę 9600gt 1024mb więc nie gadać, że karta za słaba xD

PS. Da się jakoś połączyć z internetem?? Mam liveboxa łączonego przez wifi adapter i nie mam pojęcia jak się połączyć

System stawiany na maszynie virtualnej…

Zależy, jaka maszyna.

kartę masz cieniutką (pewnie jakąś S3 Virage sprzed 15 lat).

Może i w kompie masz 9600GT ale czy w virtualu masz 9600GT :P:P:P?

Nie włączysz Aero na maszynie wirtualnej.

@slawex1983 on ma lepsza z 5x od Twojego zintegrowanego Radeona HD3300 :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

Eeee… :[ No tyle się męczyłem żeby kurde ściągnąć virtualpc 2007:D potem zainstalować, potem zainstalować windowsa7 a potem ktoś mi tu mówi, że się nie da włączyć aero :smiley: to po co ja to wszystko robiłem xD

A neta da się jakoś skonfiguorwać żeby działał? :smiley:

Chodziło mi oczywiście o emulator. Tam jest z reguły S3 Trio, czy Virage. Moja integra w zupełności wystarcza. :stuck_out_tongue:

Dobra trudno… przynajmniej sobie w sapera pogram :stuck_out_tongue:

nie wiem jak jest w VirtualPC… osobiście korzystam z rozwiązania Sun’a.

http://dlc.sun.com/virtualbox/vboxdownload.html#source

Może jest podobnie. W opcjach konfiguracji maszyny można przypisać dowolny interfejs sieciowy PC’ta do wirtualnej kary sieciowej.

Pozdrawiam

Problem z netem w częściowo się rozwiązał o tyle że już nie wyskakuje żaden komunikat :slight_smile: System zainstalowałem tylko żeby sobie popatrzeć jakie ma opcje win7 itp. Na szczęście mam jeszcze xp-eka xD

Jednak nie- istnieje jakaś metoda- podobno działa. Opis:

http://kowasz.pl/wojciech/News.aspx?31. … _daje_rade

“Furtką jest natomiast połączenie się z takim wirtualnym systemem przez Pulpit zdalny - wtedy też nie zobaczymy interfejsu Aero Glass, ale w ustawieniach ekranu pojawi się opcja odpowiedzialna za jego włączenie (dokładnie tam, gdzie zwykle)”

Jakoś nie za bardzo rozumiem o co tu chodzi :confused: Nigdy nie miałem do czynienia z Vistą…

Tu chodzi o połączenie się z maszyną wirtualną przez pulpit zdalny. Przeczytaj artykuł dokładnie (chociaż na twoim miejscu nie męczyłbym się z maszyną wirtualną, z którą są same problemy tylko po prostu zainstalował system normalnie na oddzielnej partycji- to jest najbardziej bezproblemowe rozwiązanie- twoja karta ma swoje sterowniki w 7- na pewno ruszy Aero, również system działa wydajniej na normalnej partycji niż na wirtualu). Mówię ci spróbuj tak.

A mam takie małe pytanie odnośnie sterowników do chipsetu płyty głównej… Mam ściągnięte najnowsze stery do chipsetu i nie wiem czy takie stery są pod wszystkie systemy czy musiałbym ściągnąć nowe? Do karty graf. to się nie martwię bo od czego jest funkcja update :slight_smile:

Skoro zainstalowałeś na wirtualu to po co instalujesz sterowniki do płyty głównej, VirtualPC emuluje także płytę (zupełnie inną niż masz)

Pozdrawiam

O Boże… :[ Ja nie chce sterów przecież do virtuala tylko do normalnego systemu :stuck_out_tongue:

najnowsze vmware i ci śmiga - niestety program płatny (najnowszy vmware obsługuje podzespoły kompa czyli w maszynie wirtualnej będziesz miał swoją 9600)

Za darmo instalujesz na drugiej partycji i też śmiga. :stuck_out_tongue:

Ludzie ja się was pytam jeszcze raz… :stuck_out_tongue: nie chce żadnych programów do virtuala bo się nie bawię z tym tylko pytam się czy system update w win 7 ściągnie mi stery do płyty gł i do kart graf, czy będę musiał szukać po stronach sterów do Visty… Z tymi sterami do płyty gł się trochę boje bo raz kolega mi z netu ściągnął takie, że gościu ze sklepu(tam gdzie kupowałem kompa) powiedział, że mogłem płytę spalić(podałem mu pełną nazwę pł xD), a teraz mam nowiuśkie stery do pł gł i nie wiem czy te stery są pod konkretny Windows czy ogólnie do każdego. No ze sterami do karty graficznej nie ma tyle kłopotów…

sterowniki do płyty głównej? patrzyłeś na stronie producenta płyty głównej jak tam nie ma to nigdzie nie będzie

Większość sterowników Windows pobierze z Windows Update, nie powinno być kłopotów z większością urządzeń i podzespołów. Jeżeli sterowników nie będzie na WinUpdate zostają strony producentów a tam powinny być sterowniki. Windows 7 korzysta ze sterowników Windows Vista.

Pozdrawiam