Aero w XPeku

Witam. Ostatnio zacząłem szukać czegoś co zmieniało by stary, niezbyt przyjemy styl okien Xpeka na Aero. Transformation pack odpada, gdyż żre rejestr. Był jeszcze jakiś, ale na zaufany nie wyglądał. Lecz znalazłem jeszcze coś; FastAero… Niestety nie jestem pewien czy jest całkowicie bezpieczny, dlatego proszę Was o odpowiedź. Jeżeli nie prosiłbym o polecenie czegoś innego.

programy takiego typu sa niebezpieczne i nie zalecam ci ich uzywac tylko po to zeby windows ladnie wygladal chcesz aero to sobie vistae/7 zainstaluj jak nie masz kasy to linuxa i compiz fusion

Dodane 11.09.2010 (So) 23:04

bo pozniej sie tego gówna nie da pozbyc do koca i sa problemy

Dokładnie,potem będziesz pisał,że masz rozwalony cały system,bo nie wiadomo,co te programy dodają i gdzie

Jeśli chcesz zmienić wygląd XP’ka, zainstaluj WindowBlinds. Dobry program, który nie robi syfu w systemie. Na stronie www są tysiące skórek, kilka z nich jest stylizowanych na aero i są “przeźroczyste”.

http://www.stardock.com/products/windowblinds/ -> obsługuje efekt przezroczystości i rozmycie, program płatny

http://browse.deviantart.com/customizat … /?order=15 -> Style wizualne do systemu windows xp, bezpłatne, przed ich użyciem trzeba podmienić plik uxtheme.dll

Wszelkie Transformation packi raczej nie należą do 100% bezpiecznych.

Wy tacy pro widzę w tych tematach, a pewnie nawet nie mieliście z nimi do czynienia.

VTP (Vista Transformation Pack) - faktycznie, może namieszać w systemie, dlatego do jego usunięcia częściej się robi format niż zwykłą deinstalację. To samo chyba jest z 7TP (Seven Transformation Pack).

True Transparency - osobny programik, działa dobrze, nie chrzani systemu po deinstalacji.

VistaMizer - podobne do VTP/7TP, ale można to bez żadnych problemów usunąć. Do tego w/w True Transparency i jest w porządku.

Vista Inspirat - to samo, co wyżej. Nie jestem teraz pewny, czy to nie ten sam projekt, tylko ze zmienioną nazwą - dawno tego nie używałem, bo mam Vistę i nie potrzebuję nakładek jak Vista, co najwyżej jak 7 :smiley:

Oddzielne małe programiki nie wyrządzają takich szkód jakie może wyrządzić zestaw Transformation Pack,również sposób z podmianą uxtheme.dll (nie zapominając o kopii) jest bezpieczny,zmieniamy jeden plik a tematy pulpitu np. z DeviantArt kopiujemy Resources\Themes,w ręcznych modyfikacjach wiemy co robimy,a przy Transformation Packach już nie.

@Paranienormalny, sadaj72

Miałem do czynienia kiedyś z Blindsem, musiałem przywracać ostatnią dobrą konfigurację bo wyrzucało błąd po załadowaniu stylu…

@Hitm3n

Z Transformation packami się orientuje, nawet napisałem to w głównym poście

True Transparency… Skoro tak mówisz mogę go sprawdzić, tylko jedno pytanie… Z jakiego on roku? Bo nie wiem czy to będzie Glass z Visty (okienko przezroczyste, rozciągnięte czarne) czy z Siódemki (oba szklane)

Vista Mizer - 1. Bardziej interesuje nie zastosowanie z Siódemki 2. Niezbyt ufam tego typu programom

j.w Inspirat - j.w

True Transparency nie przypadł mi do gustu, niedokładnie o takie Aero mi chodziło. A mógłby mi ktoś powiedzieć czy testował tego FastAera? ( http://download.chip.eu/pl/FastAero_559353.html )