Aero we Flashu 8

Witam

Mam do Was pytanko:

Jak mogę uzyskać efekt podobny to Windowsowego Aero Glass na stronie internetowej w technologii Flash?? Korzystam z Macromedia Flash 8 i chciałbym zrobić w głownym menu stronki miejsce na tekst wyglądające bardzo podobnie do Aero. Myślę, że sam efekt mogę uzyskać przerabiając fragment tła Corel’em Paint Shop Pro (rozmazując) a w samym Flashu po prostu zrobić przezroczystość.

Chciałbym jednak zrobić również animowane menu z efektem w podobie Aero które będzie “pływało” sobie po ekranie a w tym przypadku wycięcie fragmentu tła mi już nie wystarczy:(.

Czy wiecie może jak zrobić taki efekt w progamie Macromedii??

Z góry dzięki za pomoc.

PS: jeśli znacie jakieś fajne tutoriale do flash’a 8 to będę wdzięczny za podesłanie linku. Nie wiem czy pojawił sie już taki temat na forum a nie chcę duplikować więc nie robię swojego. Jednak wszelka pomoc mile widziana.

pozdrawiam

Jaki masz stopień zaawansowania flasha ??

Poczytaj o tworzeniu animacji we flasu, tworzeniu buttonów i przypisywaniu akcji w języku AS - zarówno w helpie jak i na flashzone

Zdecydowanie niski. AS jest dla mnie siwą magią której staram się unikać, chyba, że nie mam innego wyboru to wtedy staram się cos stworzyć, naogól korzystając z tutków.

Moje dotychczawowe stronki to TA oraz TA

Mimo wszystko planuję w wakacje zakup podręcznika do AS 2 Flasha 8 (Adobe CS3 jest na razie kosmicznie drogi więc dotychczaowy mi wystarczy, zreszta pewnie i tak nie będzie ogromnych zmian)

Ja bym się wstrzymał i raczej czerpał z flashzone.pl

Więc zacznij go oswajać. Możesz dzięki niemu uzyskać duże efekty kosztem ręcznej pracy oszczędzając czas, a uwierz mi, nie jest on trudny.

Efekt “aero” możesz uzyskać, rysując go we flashu - jego narzędzia do rysowania są dość efektywne i mają tę zaletę, że są bardziej strawne od grafik importowanych do flasha. Importując grafiki do flasha możesz stworzyć plik kobyłę, że uruchomienie tego zajmie 3 dni. Grafikę do flasha trzeba umiejętnie robić.

reszta to movieclipy - albo tworzone w pliku głównym, albo wczytywane z niezależnych plików *.swf.

niestety nic więcej na temat nie powiem, bo w sumie zajęło by to trzy dni, a zresztą nie mam flasha 8 więc nie wiem jakie są zmiany.

Mysz przykład miksa różnych technik mojego wykonania