Aero2 - szumy podczas rozmowy z drugą osobą


(kamilooo_34) #1

Witam, Panowie mam taki problem :slight_smile: Posiadm telefon smartfon Overmax Vertis Aim, telefon posiada dualsim, więc na slocie 1 mam kartę heyah natomiast na drugim kartę Aero2 (darmowy unijny internet) i jeśli rozmawiam z kimś to ta osoba po drugiej stronie słyszy strasznie szumy, harczenie w momencie gdy ja coś mówię, jeśli wyciągnę kartę Aero2, a zostawię samą kartę heyah, rozmowa przebiega bez najmniejszych szumów, Po zakupie i założeniu Aero nie działo się tak, dopiero o jakimś czasie. Proszę o pomoc co może być nie tak ?


(Longhorn2009) #2

Bardziej to problem samego telefonu. Może wgraj nowszą wersje oprogramowania jeśli jest dostępna i wymuś tryb 2G/GSM zamiast 3G lub auto.


(RexJoker) #3

O kurcze ;/ z telefonami jest duży problem bo niemasz tyle możliwości co przy kompie. A probowalesz po zamieniać miejscami? Czy wogole jest to możliwe? Sprawdź czy slot jest czysty. W google poszukaj czy karta areo 2 jest kompatybilna z twoim telefonem. Czy są problemy z internetem podczas włożenia tej karty? Czy dzieje się to od pewnego czasu czy od zawsze tak było, że jak włożyłeś ta kartę to pojawiaja się szumy


(kamilooo_34) #4

 

Próbowałem zamieniać je miejscami ale nic nie pomogło, Slot jest czysty, jest kompatybilna raczej bo jak by nie była to by nie działał net. Nie ma problemu, po założeniu karty i ustawieniu APN, internet hula aż miło. Dzieje się tak, od pewnego czasu, karty aero2 używam gdzieś od września-października :slight_smile: A problemy z szumami od pewnego czasu, po założeniu we wrześniu nic sie nie działo, normalnie rozmawiałem z każdym, a teraz każdy mi mówi że są szumy i charczenie a mnie nie słychać.

 

Nie ma nowszej wersji dla mojego telefonu, mam Androida 4.2.2 :slight_smile: myślisz że 2G pomoże, i na 2G będzie chodził net?


(Longhorn2009) #5

Przetestuj w 2G.


(RexJoker) #6

Pomoge Ci jak wrócę do domu. Potrzebuje komputera do tego


(kamilooo_34) #7

Zmieniłem tryb na 2G i zobaczymy co się będzie działo, oczekuje na dalsze propozycje rozwiązania problemu.


(kamilooo_34) #8

Panowie pomóżcie proszę … nie da się z nikim rozmawiać


(Kitas5) #9

Może przywrócenie ustawień fabrycznych lub wipe. Co do trybu 2G to kartę heyah testuj. Aero działa na 3G jak zauważyłeś.


(kamilooo_34) #10

 

Wipe ?