Aero2 - szumy podczas rozmowy z drugą osobą

Witam, Panowie mam taki problem :slight_smile: Posiadm telefon smartfon Overmax Vertis Aim, telefon posiada dualsim, więc na slocie 1 mam kartę heyah natomiast na drugim kartę Aero2 (darmowy unijny internet) i jeśli rozmawiam z kimś to ta osoba po drugiej stronie słyszy strasznie szumy, harczenie w momencie gdy ja coś mówię, jeśli wyciągnę kartę Aero2, a zostawię samą kartę heyah, rozmowa przebiega bez najmniejszych szumów, Po zakupie i założeniu Aero nie działo się tak, dopiero o jakimś czasie. Proszę o pomoc co może być nie tak ?

Bardziej to problem samego telefonu. Może wgraj nowszą wersje oprogramowania jeśli jest dostępna i wymuś tryb 2G/GSM zamiast 3G lub auto.

O kurcze ;/ z telefonami jest duży problem bo niemasz tyle możliwości co przy kompie. A probowalesz po zamieniać miejscami? Czy wogole jest to możliwe? Sprawdź czy slot jest czysty. W google poszukaj czy karta areo 2 jest kompatybilna z twoim telefonem. Czy są problemy z internetem podczas włożenia tej karty? Czy dzieje się to od pewnego czasu czy od zawsze tak było, że jak włożyłeś ta kartę to pojawiaja się szumy

 

Próbowałem zamieniać je miejscami ale nic nie pomogło, Slot jest czysty, jest kompatybilna raczej bo jak by nie była to by nie działał net. Nie ma problemu, po założeniu karty i ustawieniu APN, internet hula aż miło. Dzieje się tak, od pewnego czasu, karty aero2 używam gdzieś od września-października :slight_smile: A problemy z szumami od pewnego czasu, po założeniu we wrześniu nic sie nie działo, normalnie rozmawiałem z każdym, a teraz każdy mi mówi że są szumy i charczenie a mnie nie słychać.

 

Nie ma nowszej wersji dla mojego telefonu, mam Androida 4.2.2 :slight_smile: myślisz że 2G pomoże, i na 2G będzie chodził net?

Przetestuj w 2G.

Pomoge Ci jak wrócę do domu. Potrzebuje komputera do tego

Zmieniłem tryb na 2G i zobaczymy co się będzie działo, oczekuje na dalsze propozycje rozwiązania problemu.

Panowie pomóżcie proszę … nie da się z nikim rozmawiać

Może przywrócenie ustawień fabrycznych lub wipe. Co do trybu 2G to kartę heyah testuj. Aero działa na 3G jak zauważyłeś.

 

Wipe ?