After Effects - prezentacja materiałów wideo w postaci domino

Witam wszystkich,

Na wstępie zaznaczę, że nie jestem ekspertem w programie After Effects(bardziej zajmuję się samym montażem niż animacjami, itp.) stąd proszę o jasne wytłumaczenie tego, co być może mi zaproponujecie.

Przechodząc do rzeczy, mam kilka krótkich klipów wideo i chciałbym zaprezentować je w formie domino, tj. Aby na początku zminiaturyzowane filmiki stały jeden za drugim, później następowałoby zbliżenie na pierwszy w kolejce i gdy ten materiał doszedłby do końca, zostałby oddalony i “przewróciłby się” na kolejny. I tak do końca.

Stąd moje pytanie: jak najlepiej byłoby się za to zabrać, jakich narzędzi użyć? Zdaję sobie sprawę, że metodą prób i błędów kiedyś bym do tego doszedł, ale niestety czas mnie nagli, więc byłbym szalenie wdzięczny za pomoc.

Z góry dziękuję,

blondkarol

Montaż np. w Pr (bo to najlepsza drogi do integracji Ae+Pr+Me) ma się nijak do tego, co chcesz a czego nie potrafisz zrobić w Ae. After Effects do tego celu, który chcesz osiągnąć jest ok, bo tu nie potrzeba “wodotrysków” 3D. Chociaż Ae i to również potrafi w dużej części.

Wracając do Twojego dylematu. Czas Cię nagli a nie umiesz. Nauka tego to nie jakaś tam “pomoc” za którą będziesz wdzięczny. To godziny pracy nad projektem. Albo zatem sobie odpuść bo nie masz czasu, albo wymyśl inny sposób prezentacji swoich klipów. Albo zleć to komuś, kto zna się na rzeczy. Fachowcowi. 

Nie wszystko w życiu trzeba umieć. Bądź Fachowcem w swojej dziedzinie, zarabiaj uczciwie i daj zarabiać innym, jeśli czegoś nie potrafisz.
Tak ten świat się kręci.

Albo poświęć dziesiątki lub setki godzin i się tego naucz. Jestem doświadczonym “użytkownikiem” Ae (i nie tylko Ae) i wiem, ile potrzeba czasu by osiągnąć minimum zadowalającej wiedzy w tym programie. Program sam w sobie nie oferuje gotowych szablonów projektów. Za to są setki animatorów, którzy “za grosze” sprzedają projekty wymagające wielu, wielu godzin tworzenia. 

Nie prosiłem o rady dotyczące życia, ani o te w stylu odpuść sobie.

Nie chodziło mi także o “jak nie umiesz to sobie kup”.

A wracając do mojego problemu, potrafiłbym osiągnąć mój cel, jednak zapewne ta droga byłaby dość zawiła i zajęła bardzo dużo czasu, dlatego spytałem jak najlepiej się do tego zabrać. I nie mówię tu o robieniu filmów animowanych, czy coś, tylko o prostej poradzie.

Moja rada jest prosta. Na podstawie Twoich poprzednich wpisów na forum widać, że jesteś jeszcze młodym człowiekiem i życie przed Tobą. Rada dotycząca życia była zupełnie gratis ode mnie. Mam już spore doświadczenie życiowe i powinieneś przyjąć radę od starszego a nie “się fąfać”. Rada to nie reprymenda i ma formę pomocy i porady na forum tym, którzy o nią proszą.

Jesteś młody i ambitny, więc wszystko przed Tobą. Reasumując.
Nie da się w Twojej kwestii udzielić innej porady. Motion animator to profesja dla cierpliwych i wytrwałych, którzy mają dużo czasu na stałe samokształcenie, bo rynek ciągle prze do przodu. To nie prozaiczny montaż z gotowych elementów ze szczyptą efektów przejść, inrto i outro. Animacja w Ae to następny duży krok, gdzie zanim go wykonasz MUSISZ już umieć montować materiały audio i wideo. To również doskonałe opanowanie zagadnień grafiki wektorowej i rastrowej 2D i 3D.
Dopiero z takim zasobem wiedzy powinno się przystępować do pracy w After Effects.
Pisz na priv. Pomogę. Pozdrawiam