AFUWIN oraz aktualizacja BIOSu

Temat pewnie się wiele razy pojawił, a przynajmniej dotyczący BIOSu, ale jestem w tym kompletnie zielona… Pobrałam ze strony producenta oprogramowanie do aktualizacji BIOSu i wszystkie pliki razem z nim. Dołączony program to jest AFUWIN, mam oddzielny folder ROM, w którym niby coś powinno się znajdować i faktycznie, jest. Problem, że program nie szuka mi tego, ponieważ nie ma końcówki .ROM (tak mi się wydaje) a reszta folderów jest pusta. Dla wszystkich znających się, jakaś pomocna wskazówka? :confused: Dla osób ciekawskich, robię to, bo mój komputer jest strasznie niestabilny oraz nie mam opcji dotykania CPU z BIOSu, a jedynie napięcie… Jakby ktoś był ciekawy to specyfki mojego kompa można wyszukać przez SNID na stronie acera: 94001908427. Z góry dzięki :slight_smile:

A jesteś pewna, że w komputerze masz starszą wersję BIOSu, niż ta z datą 2010/01/28, Version: P01.A1, którą zapewne pobrałaś? Sprawdź wersję BIOSu istniejącą w komputerze, ponieważ być może cała praca jest niepotrzebna.

Jestem pewna, że jest do aktualizacji:/ nie mam możliwości sprawdzenia i podania teraz tego, bo jestem w podróży.

Wobec tego razem z wersją P01.A, którą pobrałaś, masz także załączone w pakiecie potrzebne opisy tej procedury aktualizacyjnej (niezbyt prostej!). Mimo wszystko radzę sprawdzić wersję posiadaną i być nadzwyczaj ostrożna w tej procedurze. Błąd może zakończyć się wizytą w serwisie.