Age of Empires 2, Heroes 3 itd. częste zacinanie się podczas gry

Hej. Może ktoś pomóc?

 

Otóż grając w starsze gry typu Age of Empires, Herosy 3,2 itd. mam spore problemy w postaci częstych zacinek podczas gry. Pojawiają się w różnych momentach gry i no cóż… nieźle utrudniają zwłaszcza w grach RTSowych. Gram w laptopie Toshiby Satellite L650D-12Q

 

 

a nie przegrzewa się? Ewentualnie nie ma za dużo syfu instalowanego i uruchamianego? 

daj screen z HWmonitor

Wysyłam w załączniku podane screeny. Pierwszy jest gdy nic nie gra, a drugi screen, gdy jest włączone Age of Empires.

 

Zapomniałem dopisać, że dla przykładu Skyrim działa mi bezbłędnie.

 

Hmm… kiedyś mój kolega zmienił całego kompa tylko nie dysk i nagrywarkę. Dysk przycinał mu regularnie co sekunde, na moment, Age Of Empires 3… zmieniony dysk > wszystko wróciło do normy. Nie spodziewałbym się jednak, aby u Ciebie dysk był powodem. Daj może screen z listy procesów (albo po prostu liste), może nawet 2 - 3 screeny jak zajdzie potrzeba tzn. aby całą listę załapać. A i dla przykładu inna jakaś nowa, wymagająca gra chodziła mu normalnie na tym poprzednim dysku, AOE 3 jednak nie…

Też tak miałem przy HoMM III Złota Edycja i pomógł mi HD mod https://sites.google.com/site/heroes3hd/

 

To nie dzieje mi się tylko przy HoMM, też przy innych grach tak mam.

brak temperatura grafiki. ciekawe czemu, sprawdź czy program GPU-Z coś pokaże, zakładka sensors

 

Pokazuje:

Nic nie gra:

3nw.png

 

Gdy gra Age of Empires

a55.png

Po minimalizacji gry wszystko całkiem szybko opada. Taktowanie zegara karty graficznej podczas gry wynosi prawie 800 Hz, a temperatura sięgała 60 stopni Celcjusza.