Age of Empires 3 - problem z grą przez hamachi

Witam, wiem, że jest w necie cała masa poradników jak grać w aoe3 po lanie. Przeglądałem ich dużo i robiłem co w mojej mocy, żeby zagrać ale na razie nie wyszło. Wygląda to tak, że jesteśmy z kumplem w jednej sieci osiedlowej, ale żeby za jej pomocą sie łączyć byłoby potrzebne zewnętrzne IP, więc używamy hamachi. Niestety jakość połączenia jest fatalna - lagi nawet w strategiach (w aoe2 miewaliśmy ostre przycinki…), ale to chyba nie stanowi problemu w tym wypadku, bo kiedy stawiam grę nie widzę IP z hamachi tylko moje wewnętrzne. Znalazłem takie 3 sposoby poradzenia sobie z tym kłopotem:

  • dopisać we właściwościach skrótu za ścieżką +noIntroCinematics OverrideAddress=“ip_hamachi” OverrideAddress=“ip_hamachi”

  • stworzyć plik w folderze Startup w katalogu gry o nazwie user.cfg z wpisaną komendą OverrideAddress=“ip_hamachi” (inna wersja brzmiała, żeby utworzyć go w katalogu moje dokumenty/my games/age of empires 3/startup albo też żeby przed tą komendą dopisać //user.cfg)

  • pobrać ForceBindIP i wpisać w ścieżce skrótu C:\WINDOWS\system32\ForceBindIP.exe ip_hamachi “ścieżka gry”

Niestety, nic to nie daje. Obojętnie które rozwiązanie wybieram, nie mogę zagrać z kolegą. Dodam, że ustawiłem hamachi jako priorytetową kartę sieciową, ale nadal po postawieniu gry widzę to wewnętrzne IP. Kiedy kolega stawia widzę jego grę na liście (co jest dziwne, bo nie widzę jej nigdy - w aoe2, heroes3, twierdzy, zawsze muszę dołączać wpisując IP), ale próbując dołączyć wyskakuje “łączenie” a po chwili “gospodarz anulował grę”, czy coś podobnego. Chociaż wcale nie anulował. On mojej nie widzi a wpisywanie IP nic nie daje. Ja widzę jego z tego powodu, że on dla odmiany stawiając grę widzi tam ip hamachi. Wpisał tą komendę, którą opisałem przy pierwszym myślniku i ustawił hamachi na priorytet, to wystarczyło (a może wystarczyłoby samo ustawienie priorytetu, bo później wywalił te komendy ze ścieżki i nadal miał ok).

Dodam że obaj mamy windows XP tylko ja Home a on Professional.

Skończyła mi się cierpliwość więc piszę tu, może znajdzie się jakaś tęga głowa :slight_smile:

I jakby ktoś potrafił poradzić czemu mamy tak kiepskie połączenie w hamachi, byłbym również wdzięczny (chociaż obstawiam, że do wina dostawcy sieci - czekam na odpowiedź na maila od administratora)

Pozdrawiam

Skomplikowany problem :slight_smile: Zastanawia mnie fakt, że Ty widzisz kolegi serwer, a on Twojego nie… Sprawdzałeś swojego firewalla na komputerze? A jak wygląda połączenie na Hamachi (możecie siebie pingować)?

O, fajnie że ktoś się odezwał

Zaporę windowsa mam wyłączoną dla hamachi, dodatkowo age of empires dodaną do wyjątków. Możemy się pingować na hamachi, pingi w okolicach 70 się pokazują. Kiepskie mamy połączenie, przez to właśnie lagi w grach (nie ma mowy o pograniu w coś typu quake bo strzelam w niego a on nie dostaje, bo takie opóźnienie…), na hamachi to się nazywa tunel pośredni. Z tego co kojarzę, zazwyczaj na hamachi miałem bezpośrednie połączenie z większością ludzi mieszkających nawet gdzieś kilkaset kilometrów ode mnie, a tu kolega z osiedla i jakieś problemy. Ale nie wiem jak to naprawić.

Jakby nie było, chyba ta słaba jakość połączenia nie jest przyczyną, bo w inne gry może gra się kiepsko, ale jakoś daje radę. Ja widzę jego grę, bo u niego prawidłowo hamachi jest interpretowane jako pierwsza karta sieciowa i w grze w miejscu jego IP widnieje właśnie IP hamachi. A u mnie nie i za nic w świecie nie potrafię tego ustawić. Dlatego jak stawiam grę to on jej nie widzi, bo AoE hostuje z adresem IP przypisanym mi przez dostawcę internetu. Nie wiem jak zrobić, żeby u mnie też to IP pokazywało. Ani żeby poprawić jakość połączenia na hamachi. Byłoby świetnie, jakby ktoś znał rozwiązanie, chociaż obawiam się, że tak nie będzie :stuck_out_tongue: ale może się mylę? :slight_smile:

A więc aby w AOE pokazywało Twoje ip z hamachi, klikasz PPM na skrót na pulpicie do AOEIII(wybrany dodatek, możesz to wykonać do wszystkich), i do elementu docelowego musisz dopisać

gdzie w “IP Hamachi” musisz wpisać adres swojego hamachi, czyli 2 pola do wypełnienia, przykładowo ścieżka skrótu powinna wyglądać tak:

mam nadzieję że pomogłem, pozdro;)