Age Of Mythology nie działa na Windows 8.1

Witam.

Chciałem zainstalować grę Age Of Mythology na swoim laptopie z systemem Windows 8.1 i instalacja przebiega bez problemów, ale potem gra w ogóle się nie uruchamia. Próbowałem z różnymi trybami zgodności, uruchamiam jako administrator i nic. Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej. Grę posiadam jeszcze w wersji pudełkowej (Złota Edycja, wydanie Superseller). Laptop to Acer Aspire V3-571G, karta graficzna NVIDIA GeForce GT 730M, 4GB RAM. Dodam, że gra działała bez problemu na kompie z Windowsem 7. Proszę o pomoc, bo w necie nie potrafię znaleźć rozwiązania.

a ta wersja potrzebuje płyty do działania

Tak, potrzebuje. I generalnie problem rozwiązałem właśnie pobraniem z neta tzw. pliku “no-cd”. Trochę śmieszne, że mając oryginalne oprogramowanie, trzeba ściągać tego typu rzeczy, ale no cóż. Ważne, że działa. :slight_smile: A gry, które wymagają wkładania płyty to też w ogóle porażka. Tym bardziej jak człowiek chce to zainstalować na laptopie, który jakby nie patrzeć jest komputerem mobilnym. I potem woź człowieku ze sobą wszystkie gry. :v Dobrze, że teraz już odchodzą od takich “zabezpieczeń”, które przed piractwem i tak nie chroniły, a jedynie utrudniały życie uczciwym nabywcom.

Zapytałem gdyż w 8 są niektóre biblioteki od płyt wyrzucone.

w 10 oficjalnie niema żadnej i jest powiedziane że na 10 w starsze tytuły wymagające płyty nie pograsz

Chyba że zakupisz zremasterowane wersje a te są raczej w formie cyfrowej