Agility 3 wolniejszy niż Vertex 2

(Dzejaj) #1

Kupiony ostatnio OCZ Agility 3 (SATA3) wypada gorzej w testach niz Vertex 2 (SATA2).

Co prawda mam u siebie w lapku SATA2 ale i tak Agility powinny wypasc lepiej niz Vertex.

Np. w tescie CrystalDiskMark odczyt w Agility to 170MB/s a w Vertex 190MB/s. Agility na SATA2 powinno osiagnac ok 300MB/s i niektorzy faktycznie maja takie osiagi (lub w okolicach 250). Co moze byc spowodowane tym, ze odczyt jest taki slaby? Zapis w Agility jest nieco szybszy od Vertex (o 20MB/s). Mam najnowsze sterowniki do chipsetu itp.

Testy dostepne sa na http://myowncloud.org/?p=112

(T Luk) #2

Jeśli masz wszystko ustawione pod kątem poprawnej pracy SSD (TRIM, indexowanie, prefetch itp.), to napisałbym do supportu OCZ z prośbą o wyjaśnienia...

(Jjoasz) #3
  1. kontroler tylko SATA300,

2. jaki kontroler? Intel, AMD czy Marvell, Silicon...

(Dzejaj) #4

Kontroler jest Intela.

Ale czy coś tu nie gra, żeby na SATA2 miał takie same wyniki jak poprzednia generacja? Nie powinien w pełni wykorzystywać jego przepustowości?

(Jjoasz) #5

nie, nie wykorzysta w pelni przepustowosci - czesc zajeta jest na komunikacje miedzy kontrolerami (tym na plycie i tym w dysku), poza tym jest wiadomym, ze dyski SATA6GB sa pod nowsze wejscie, to ze sa kompatybilne wstecz oznacza tylko straty... 8)

(T Luk) #6

Ok ale to nie zmienia faktu, że nie powinien mieć gorszych wyników...Wprawdzie tutaj jest wątek o czym innym ale i tak można spróbować wgrać nowy firmware.

(Jjoasz) #7

duze ma znaczenie firmware, to fakt, ale rowniez wielkosc sektora - wiekszosc banczmarkow podawanych przez OCZ jest robiona na 4KB... inna sprawa jest system, mnie na XP i sektorze 512B przy firmware 1.27 (zbieram sie do update'u jak sojka) Vertex 2 na SATA300 ledwo wyskakuje ponad 200MB/s (odczyt) i 190MB/s zapis... czyli daleko do deklarowanych predkosci przez producenta i w recenzjach 8) po wgraniu systemu realnie spadlo o jakies 50MB/s...