Agility 3 wolniejszy niż Vertex 2

Kupiony ostatnio OCZ Agility 3 (SATA3) wypada gorzej w testach niz Vertex 2 (SATA2).

Co prawda mam u siebie w lapku SATA2 ale i tak Agility powinny wypasc lepiej niz Vertex.

Np. w tescie CrystalDiskMark odczyt w Agility to 170MB/s a w Vertex 190MB/s. Agility na SATA2 powinno osiagnac ok 300MB/s i niektorzy faktycznie maja takie osiagi (lub w okolicach 250). Co moze byc spowodowane tym, ze odczyt jest taki slaby? Zapis w Agility jest nieco szybszy od Vertex (o 20MB/s). Mam najnowsze sterowniki do chipsetu itp.

Testy dostepne sa na http://myowncloud.org/?p=112

Jeśli masz wszystko ustawione pod kątem poprawnej pracy SSD (TRIM, indexowanie, prefetch itp.), to napisałbym do supportu OCZ z prośbą o wyjaśnienia…

  1. kontroler tylko SATA300,

  2. jaki kontroler? Intel, AMD czy Marvell, Silicon…

Kontroler jest Intela.

Ale czy coś tu nie gra, żeby na SATA2 miał takie same wyniki jak poprzednia generacja? Nie powinien w pełni wykorzystywać jego przepustowości?

nie, nie wykorzysta w pelni przepustowosci - czesc zajeta jest na komunikacje miedzy kontrolerami (tym na plycie i tym w dysku), poza tym jest wiadomym, ze dyski SATA6GB sa pod nowsze wejscie, to ze sa kompatybilne wstecz oznacza tylko straty… 8)

Ok ale to nie zmienia faktu, że nie powinien mieć gorszych wyników…Wprawdzie tutaj jest wątek o czym innym ale i tak można spróbować wgrać nowy firmware.

duze ma znaczenie firmware, to fakt, ale rowniez wielkosc sektora - wiekszosc banczmarkow podawanych przez OCZ jest robiona na 4KB… inna sprawa jest system, mnie na XP i sektorze 512B przy firmware 1.27 (zbieram sie do update’u jak sojka) Vertex 2 na SATA300 ledwo wyskakuje ponad 200MB/s (odczyt) i 190MB/s zapis… czyli daleko do deklarowanych predkosci przez producenta i w recenzjach 8) po wgraniu systemu realnie spadlo o jakies 50MB/s…